fbpx
Close

Chelsea endine abitreener: Sarri õppis Juventuses, et ainult võitmisest ei piisa

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

2018/19 hooajal Londoni Chelseas abitreenerina Maurizio Sarri kõrval tegutsenud Gianfranco Zola tunnistas, et tal on oma endisest kolleegist kahju, kuid arvestada tuligi sellega, et Torino Juventuses läbi löömiseks on vaja rohkemat kui Serie A tiitlit.

Sarri lahkus pärast üht hooaega Chelseast, kus võideti Euroopa liiga. Edasi võttis itaallane üle Juventuse peatreenerikoha. Koduses liigas tulid hooaja otsustavates mängudes punktid tabelisse juurde äärmiselt raskelt ning kui Meistrite liiga mängud naasid, oli sealgi keeruline ja kõigi üllatuseks langeti konkurentsist juba kaheksandikfinaalis Lyoni Olympique’i vastu. Endine Napoli loots pidigi lõpuks vastu võtma teate, et Juventuses temaga jätkata ei soovita ja nüüd on 61-aastane tuntud treener tööta.

“Mul on temast ja mängijatest veidi kahju. Töötasin temaga aasta Chelseas, mis oli mulle väga tähtis. Rääkisime Maurizioga, et Juventus on väga nõudlik ja mõnikord ei piisa isegi võitmisest. Paljusid nõudeid tuleb täita. Ei vasta tõele, et Sarri ei pannud kaitsele rõhku, vaid tegelikult algab kogu tema mängujoonis sellest. Aga tegemist on teistsuguse kaitsestiiliga, palju tähtsamas väljaku osas. See on vajalik evolutsioon: vaadake [Müncheni] Bayernit, kui nad panid 85. minutil 1:0 eduseisus olles finaalis pressingu peale panid, seejuures millegagi riskides. Vanakooli fännidele ei pruugi see meeldida, aga jalgpall liigub edasi,” sõnas Zola intervjuus Corriere della Sera vahendusel.

Uue peatreeneri osas paistis Juventus vägagi julgelt silma, kui palgati klubi endine mängumees ja treenerina vaid U23 võistkonda käimasoleva aasta sees juhendanud 41-aastane Andrea Pirlo. Zola arvates on kaks varianti: Pirlo kas ebaõnnestub totaalselt või saab suurepäraselt hakkama. “Läksin West Hami ilma, et oleksin varem treener olnud, ning ma tean, mida see tähendab. Räägime tšempionist, kellel olid uskumatud teadmised mängust. Andrea peab kiiresti kohanema. Tema valimine oli väga julge samm, millest võib kujuneda väga briljantne käik.”

scroll to top