fbpx
Close

Barcelona endine president: võidame sellel hooajal nii koduse liiga kui ka Meistrite liiga!

Avatar

Foto: Imago/Gribaudi/ImagePhoto/Scanpix

Aastatel 2000-2003 Barcelona klubi presidendiks olnud Joan Gaspart usub, et vaatamata klubi praegusele keerulisele olukorrale ollakse võimelised kodune meistritiitel võitma ja samuti Meistrite liiga võidukarikas koju tooma.

Barcelona pidi La Ligas kolmapäeval järjekordse kaotuse vastu võtma, kui 0:1 jäädi alla Rayo Vallecanole. Pärast seda sai klubijuhtidel mõõt täis ning peatreener Ronald Koeman vabastati ametist. Uueks juhendajaks peetakse endist legendaarset mängumeest Xavi Hernandezi, keda on Barcelona peatreenerikohaga seostatud juba viimased paar aastat. Nüüd näib see ka reaalsuseks saavat ning endine poolkaitsja on Katari klubi Al Saddi juurest lahkumas, mida ta juhendas alates 2019. aasta maikuust.

Kuigi tavaliselt leiab meeskond peatreenerivahetusega ka uue hingamise, siis olukord eelkõige Meistrite liigas on keeruline. Kolme vooruga on seal saadud vaid kolm punkti ja kaotatud on nii Lissaboni Benficale kui Müncheni Bayernile. Edasipääsuks tuleb kindlasti emb-kumb meeskond korra alistada ja teistkordselt olla parem Kiievi Dünamost. Ideaalis oleks vaja nii Benficat ja Bayernit kordusmatšis võita, aga Bayerni vastu on Barcelona viimastel hooaegadel lausa kohutavaid esitusi teinud.

Gaspart leiab, et praegune koosseis on ikkagi suuteline tiitlite nimel heitlema. “Barcelona võidab Meistrite liiga ja La Liga, sest hooaja lõpuni on veel palju minna ning samuti ollakse konkurentsis Copa del Rey sarjas (Hispaania karikavõistlused – toim.), sest see pole veel alanudki. Kuigi võime eksida, siis ilma optimismita oleks kõik väga õnnetu. Olen näinud palju keerulisemaid asju jalgpallis. Loodan, et püüdleme tulevikus maksimumi poole, aga olen teile alati öelnud, et suuri tiitleid pole lihtne võita. Kui me ei õnnestu, siis peame vähemalt kvalifitseeruma selleks, et järgmisel hooajal tiitlite nimel heidelda,” rääkis Gaspart El Confidenciali vahendusel.

Mida arvas Gaspart aga uuest võimalikust peatreenerist Xavi’st? “Võttes tulemused arvesse, siis oli Pep Guardiolale, kes seni töötanud vaid Barcelona duubelmeeskonnaga, jõukohane esindusmeeskonda juhendada? Ja Luis Enrique? Miks ei peaks see toimima nüüd Xavi puhul? Kõik olid arvamusel, et neil pole mingit kogemust, aga siis tulid tulemused. Soovin talle kõike paremat, sest tema õnn on kõigi Barcelona fännide oma. Ta on mitmeid aastaid välja näidanud, et olla Barcelona peatreener on üks tema ambitsioonidest.”

scroll to top