fbpx
Close

Arsenalist vallandatud Emery põhjendas, miks ta Özili koosseisust välja jättis

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Möödunud aasta novembri lõpus pärast seitsme mängu pikkust võitudeta seeriat Londoni Arsenalist kinga saanud Unai Emery rääkis Marca vahendusel antud intervjuus, miks ta Mesut Özilil kohta enda plaanides ei näinud. Ühtlasi kiitis ta uut peatreenerit Mikel Artetat ja rääkis, millega ise tegeleb, kui pole parasjagu ühtegi klubi juhendamas.

“Ta on selgelt väga hea mängija. Aga füüsilised eeldused Premier League’is peavad kõrged olema. Tema esitused on ootamatud. Ta on hetkel veidi allpool parimatest mängijatest. Mõnikord mängib Arsenal temaga paremini, aga teistel kordadel ei suuda ta sellist muutust tuua,” kommenteeris 48-aastane Emery Özili tegutsemist.

“Mikelil on on jalgpallurina väga palju kogemust ja ta on töötanud Pep Guardiola kõrval [Manchester Citys], kes on üks parimatest. Ta sobib Arsenali treeneri profiiliga ideaalselt kokku. Ta kasutab 4-2-3-1 taktikat, nagu minagi. Özil on endiselt number kümne peal ja aegamisi otsib oma kohta. Aga minu lahkumise järel on õhkkond seal rahunenud. Tulemused pole hetkel parimad, aga Artetale tuleb aega anda.”

“16 aasta jooksul on tegemist esimese korraga, kui mul on tööta paus olnud rohkem kui kuu aega. Püüan teha teisi asju, nagu puhata, veeta aega perekonnaga, reisida ja kohata jalgpalliga seotud inimesi. Olen vaadanud kohapealt mänge, kus sa tõepoolest saad kõige rohkem informatsiooni. Tunnen end lõõgastunult – ma ei pea tegema suuri otsuseid ega osalema pressikonverentsidel. Esimesel kahel nädalal oli mul pakkumisi ja mõtlesin tagasi tulla, kuid nüüd tunnen end rahulikuna. Olen suutnud telefoni jätta endast eemale,” lisas Emery.

scroll to top