fbpx
Close

“Arsenalil võiks olla Maldini ja Baresi, aga kaitse endiselt lekiks”

Avatar

Arsenal. Foto: REUTERS/Scanpix

Londoni Arsenali endine mängumees Paul Merson heitis karmi kriitikanoole praeguse klubi koosseisu pihta, öeldes, et isegi kui sellised legendaarsed mehed, nagu Paolo Maldini ja Franco Baresi palliksid praegu Arsenalis, siis kaitsetöö poleks ikkagi tasemel.

Aastatel 1985-1997 Arsenali esindanud endise ründaja Mersoni sõnul mängib tema kunagine koduklubi liiga lahtiselt: selle asemel, et keskenduda tulemusele, pannakse rõhku vaatemängulisusele. Inglismaal tagasi tippu jõudmiseks kulub Mersoni arvates Arsenalil veel mõned aastad.

“Sul on võtta Pierre-Emerick Aubameyang – maailmaklassist ründaja, kes lööb väravaid. Ta on see, kes saab kaks võimalust ja lööb vähemalt ühe neist ära. Selliseid pole maailmas palju. Alexandre Lacazette’il on potentsiaali veelgi enamaks, ta on tippmängija. Räägime küll Arsenali kaitsest, aga tihti algab see rünnakust. Kui sa eespool kokkupoole ei tõmba ja seejärel pole ka keskväljal ühenduvust, siis mind ei huvita, kes sul kaitseliinis on. See võib olla Paolo Maldini, Alessandro Costacurta või Franco Baresi, aga kui sinust vasakul, paremal ja keskel mängijad ainult jooksevad, siis lased endale väravaid lüüa,” rääkis Merson Sky Sportsi vahendusel.

“Mu arvates on tähtis, et nad mängiksid meeskonnana, aga hetkel ma ei näe seda Arsenalis. Tean, et Arteta püüab seda muuta, aga näib, et ründajatel on oma mänguplaan, keskväljameestel oma ja seejärel lihtsalt vaatame, mida kaitsjad teevad. Nad peaksid põhitõdede juurde tagasi tulema ja kaitse kompaktseks tõmbama. Meile kõigile meeldib Arsenali mängimas näha, sest sa tead, et mõlemas väljaku otsas saab tegevust näha. Mu arvates peaksid nad ütlema: “Nii, hoiame kokku. Kui peame 1:0 võitma, siis seda ka teeme.” Nad on mu arust liiga meelelahutuslikud ja ei liigu väljakul edasi ega tagasi üksusena.”

“Võib kuluda veel mitu aastat, enne kui Arsenal jõuab esinelikusse tagasi. Ma usun Artetasse – ta meeldib mulle ja ma arvan, et ta saab selle asja toimima, kuigi see on kogenematule treenerile raske ülesanne. Sa pead olema ettevaatlik, et mitte ainult fännidele meelelahutust pakkuda. Kui oled kogenematu, siis kipud seda tihti tegema. Valutan Arsenali pärast südant. Vaatasin väravaid, mida nad lasid Brentfordil lüüa ja muretsen nende pärast suletud uste taga mängimise osas. Kui sa pole suurepärane kaitsemängija ja Arsenalil on selliseid nii mõnigi, siis fännide pärast oled sa aus. Pean silma seda, et nad hoiavad su keskendumise tasemeid. Arsenali puhul saab see kaitse osas probleemne olema. Kardan, et tühjade tribüünide ees lülituvad nad välja ja järgneb üks eksimus teise järel,” lisas 52-aastane Merson murelikult.

scroll to top