fbpx
Close

Arsenali direktor: Euroopa liiga finaali teise poolaja kollaps muutis meie lähenemist üleminekutesse

Avatar

Pettunud Unai Emery. Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa liiga finaal Bakuus oli Arsenali jaoks hooaja tähtsaim matš, sest võidu korral tõusnuks nad taas Meistrite liigasse. Kohutav teine poolaeg aga tõi seljavõidu Chelseale ning 1:4 allajäämine pani kaotajate juhtkonna tegutsema ning oma mõttelaadi muutma.

Kolmandat järjestikust hooaega Meistrite liigast eemal olev Arsenal tegi suvel mitmed üllatuslikud lükked, kuigi ostude jaoks olnud eelarve oli võrreldes konkurentidega lausa kaks korda väiksem: Nicolas Pepe tuli Lille’ist klubi rekordsumma eest, kaitseliini toodi Chelsea keskkaitsja David Luiz ja Celticu talendikas vasakkaitsja Kieran Tierney, Aaron Ramsey poolt jäetud tühimik kuulub nüüd Real Madridist laenulepingu alusel saabunud Dani Ceballosele. Hetkel ollakse pärast kaht mänguvooru koos Liverpooliga Premier League’i liidrid. Kõik need täiendused said hoogu juurde just maikuu lõpus toimunud finaalist.

“Saime aru, et peame oma strateegiat muutma. Teadsime sel hetkel, et oleme Meistrite liigast eemal ning enamik talendikaid pallureid teeb oma otsuse just selle võistlussarja järgi. Mu põhisõnum teistele juhtkinna liikmetele oli konkreetne: oleme agressiivsed ning vaatame, mida saab üldse teha. Suvel leidsime mitmed talendid, kes olid Arsenalis mängimisest elevil. Arvan, et tegime tugeva suve, täiendades mitmeid nõrki kohti ja mõeldes samaaegselt ka tulevikule,” ütles direktor Josh Kroenke, kelle isa on Stan on klubi omanik.

 

scroll to top