Arsenali amatöörlik kaitsetöö andis Tottenhamile 200. derbimängus magusa võidu, Leicesterit tabas uskumatu häving

Imago Images

Inglismaa kõrgliiga 35. vooru pühapäeval toimunud mängudes suutis Tottenham Hotspur kaotusseisust välja tulla ja linnarivaali Londoni Arsenali üle võidu võtta. Kolm punkti teenisid veel Wolverhampton Wanderers. Aston Villa ja Leicester City.

Põhja-Londoni derbi nime all tuntud Tottenhami ja Arsenali vastasseis oli sel korral eriti erakordne, sest klubid läksid ajaloos 200. korda vastamisi ning lisaks paikneti liigatabelis kõrvuti, Tottenham punktiga maas. Nii oli justkui eeldatav favoriit Arsenal ja 16. minutil oli pall ka võrgus, kui Granit Xhaka antud sööt jõudis karistusala lähistel Alexandre Lacazette’ini ja prantslase tugev ning täpne kauglöök maandus koondisekaaslase Hugo Lloris’i selja taha.

Kõigest kolm minutit hiljem paistis Arsenal silma sellega, mida nad sellel hooajal kõige paremini osanud: eksida. Sead Kolašinac tahtis palli oma kaitsjatele või väravavahile Emiliano Martinezele tagasi anda, aga Heung-Min Son tegi head pressingut, mille tulemusena ei suutnud David Luiz mänguvahendit omaks võtta ja lõpuks tõstis lõunakorealasest ääreründaja palli üle Martineze postide vahele. Poolajaks oli seis 1:1, kuid lõppsõna jäi Tottenhamile. 81. minutil oli neil nurgalöök kasutada ning võidutabamuse lõi peaga ära keskkaitsja Toby Alderweireld, keda ei suutnud Kolašinac piisavalt segada.

Wolverhampton Wanderers ei jätnud koduplatsil Evertonile mingit varianti ja 3:0 võidu toel hoitakse kõrget kuuendat kohta, mis viiks neid uueks hooajaks Euroopa liigasse. Kadunud pole ka Meistrite liiga lootus, sest kui Manchester City ei saa Spordi Arbitraažikohtus esmaspäeval võitu seoses Financial Fair Play reeglite rikkumisega ja klubi jäetakse kaheks järgnevaks hooajaks Euroopa jalgpallist eemale, siis praegu viiendal kohal asuva Manchester Unitedi edestamisel pääseks Wolverhampton ilmselt kõigi üllatuseks tugevaimasse eurosarja.

Aston Villa 2:0 võit Crystal Palace’i üle tähendab, et nende jaoks pole kõrgliigasse püsimajäämine veel kadunud. Watford ning West Ham United asuvad eespool, kumbki nelja punkti kaugusel, kuid igal juhul saab olema raske koht säilitada, sest hooaja lõpuni on minna vaid kolm vooru ja Aston Villal on mängimata Evertoni, Arsenali ja West Hamiga. Seega võib matš West Hamiga kujuneda Aston Villale hooaja üheks tähtsaimaks.

Päeva viimane mäng, milles eeldati Leicester City võitu Bournemouthi üle, kujunes hoopis vastupidiseks. Jamie Vardy avapoolaja värav andis küll Leicesterile 1:0 eduseisu, kuid 65. minutist pööras Bournemouth kõik enda kasuks. Esmalt realiseeris Junior Stanislas penalti ära ja kaks minutit hiljem viis Dominic Solanke võõrustajad juhtima. Pärast seda väravat ei suutnud Leicesteri kaitsemees Caglar Söyüncü oma emotsioone kuidagi tagasi hoida ja võttis punase kaardi. Leicesteri jaoks polnud veel kõik kadunud, et viigipunktki päästa, aga 83. minutil sai omaväravaga hakkama keskkaitsja Jonny Evans ja mõni hetk hiljem vormistas Solanke lõppskooriks 4:1. Leicester ei suutnud tabelis nii kolmandaks tagasi tõusta ja Chelsea järel on neil kirjas 59 punkti. Bournemouth kerkis aga 18. kohale ning Watfordist jäädakse vaid kolme silmaga maha. Ees on ootamas neid veel matšid Manchester City, Southamptoni ja Evertoniga.

Premier League’i 35. vooru viimane mäng peetakse ära esmaspäeval, kui Manchester United võõrustab Southamptonit. Unitedi võidu korral tõugatakse Chelsea viiendaks.