fbpx
Close

Arsenali 2:0 alistanud Guardiola: väärisime rohkem väravaid

Avatar

Pep Guardiola kohtunikku kirumas. Foto: Reuters/Scanpix

Tiitlikaitsja Manchester City jaoks algas Premier League’i avavoor meeldivalt, kui võõrsil väljakul alistati uue peatreeneri Unai Emery alluvuses olev Arsenal 2:0. Võitjate peatreener Pep Guardiola jäi mänguga rahule ning lubas, et annavad vunki veelgi juurde. Skoor jäi tal veidi aga kripeldama, sest tema tiim väärinuks kahele löödud väravale lisa.

Arsenal alustas mängu, poolkaitsja Ainsley Maitland-Niles vasakkaitses, sest nii Sead Kolašinac kui Nacho Monreal on vigastatud. Kuid ka “valel” positsioonil mänginud mees pidi väljakult vigastuse tõttu lahkuma ning tema koha võttis pooltunni järel sisse suvine ost, veteran Stephan Lichtsteiner.

Raheem Sterlingu liigakarjääri kolmas kastist väljaspool löödud tabamus ning Bernardo Silva täpne puude, mis maandus Petr Cechile püüdmatult ristnurka, tõidki tiitlikaitsjatele väärt võidu. Nimelt oldi kodutiimist üle, ent ka Arsenalil oli õige mitu võimalust skoorimiseks, aga valed otsused ja kehvad puuted ei toonud vajalikku tabamust.

“Oli keeruline mäng, aga tegime kõrgetasemelise partii. Lõime palju võimalusi ja meie mäng oli üldjoontes hea. Jätkame samas vaimus. Võib ehk öelda, et 1:0 juhtvärav ei tulnud sel hetkel teenitult, aga esimesel poolajal oli meil nii mitu võimalust, mida me pidanuks realiseerima. Väärisime rohkem väravaid,” võttis Guardiola mängu kokku.

Arsenali uus peatreener nägi 0:2 kaotusseisus positiivseid märke. “Kuigi skoor jäi 0:2, siis olen ikkagi arvamusel, et näitasime tõusvas joones mängu. Avapoolajal me ei mänginud nii nagu tahtnuks. Poolajal tegime korrektuure ning julgustasin oma mängijaid rohkem ise ette võtma. Tahtsime palliga mängida ja nende liine balansist välja viia. Arvan, et teine poolaeg oli rohkem juba meie mäng,” ütles Emery BBC Match of the Dayle.

Samuti kiitis ta suvel klubiga liitunud 19-aastast poolkaitsjat Matteo Guendouzit, kes võitis innukalt palle ning jättis platsil olles hea mulje, saades võimaluse teha oma esimene Premier League’i täismäng. “See on ta esimene mäng Premier League’is. Tal on sisu ja eeldused siin hakkama saada ning kui ta mängib, siis ta kohaneb ja areneb väga kiiresti.”

 

 

scroll to top