Arsenal vormistas võidu kolme minutiga ära, Tottenham vajas aga kolme väravat ja Soni viimase üleminuti kangelastegu

Son Heung-min. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 26. vooru pühapäevastes mängudes said Londoni suurklubid Tottenham Hotspur ja Londoni Arsenal mõlemad võidu kirja, kuigi kummalgi lihtsa jalutuskäiguga tegemist polnud.

Tottenhami vastaseks oli võõrsil Aston Villa meeskond ning juba üheksandal minutil jäid Jose Mourinho hoolealused kaotusseisu, kui tsenderdusest tulnud pallile sai värava ees Toby Alderweireld jala vahele, aga belglasest keskkaitsja suunas selle õnnetult oma väravasse. 27. minutil Alwerweireld heastas oma eelmise eksimuse, mil nurgalöögist tulnud lahtise palli virutas mees tugevalt lati alla ja aitas seisu viigistada. Poolajaks pääses Tottenham ka Heung-Min Soni realiseeritud penaltist juhtima.

Aston Villa polnud samas alla andnud ja 53. minutil suunas keskkaitsja Björn Engels nurgalöögi järgselt palli peaga võrku. Lõppsõna jäi Tottenhamile, kui mängu viimasel neljandal üleminutil sai Son jooksu peale palli ja karistusalas olles saatis lõunakorealane selle taha nurka ning jättis Aston Villa nii sisuliselt viimastel sekunditel punktita.

Arsenali meeskond poolajaks küll väravaid lüüa ei suutnud, kuid see-eest tuli neid teise kolmveerandtunni jooksul kolm. 54. minutil oli täpne Pierre-Emerick Aubameyang ja 57. minutil suurendas eduseisu kahele Nicolas Pepe. Normaalaja lõpus vormistas Mesut Özil lõppskooriks 3:0.

Liigatabelis paikneb Tottenham 40 punktiga viiendal ja Arsenal 34 punktiga kümnendal kohal. Newcastle on kogunud 31 ja 17. kohal asuv Aston Villa 25 silma.