Arsenal ja Wolverhampton alustasid 1/32-finaali võidukalt, Martial päästis Manchester Unitedi häbist

Wolverhampton Wanderers. Foto: AFP/Scanpix

Euroopa liigas tehti neljapäeval algust 1/32-finaali mängudega ning võistlustules olid kolm Inglismaa klubi: Londoni Arsenal, Wolverhampton Wanderers ja Manchester United. Esimesed kaks said võidu, viimane leppis viigiga.

Arsenal kohtus võõrsil Kreeka hiiu Piraeuse Olympiakosega ning Mikel Arteta hoolealustele valmistas vastane parajalt peavalu. Poolajaks väravaid ei löödud, aga alles 81. minutil sai Arsenal siiski oma tahtmise, kui Pierre-Emerick Aubameyangi ja Bukayo Saka koostöö tulemusena toimetati pall värava alla Alexandre Lacazette’ile ning prantslane tõi omadele 1:0 võidu.

Wolverhamptonil oli mulluse Hispaania kõrgliiga viienda meeskonna Getafe vastu kergem jalutuskäik. Diogo Jota viis nad 15. minutiks koduplatsil ette ja Ruben Neves suurendas 52. minutil eduseisu kahele. Jota lisas veel kaks tabamust ja portugallasest ründemehe kübaratriki toel teenis Wolverhampton kindla 4:0 võidu.

United oli seevastu belglaste Club Brügge vastu võõrsil raskustes. 15. minutil jäädi eriti kummalisel moel kaotusseisu, kui võõrustajate väravavaht Simon Mignolet andis pika palli ette Emmanuel Dennisi suunas, Unitedi kaitsjad ei suutnud nigeerlasest ründajat piisavalt segada ja mänguvahend tõsteti üle Sergio Romero võrku. 36. minutil viigistas Anthony Martial suurepärase individuaalse sooritusega seisu ja 1:1 skooriga kohtumine ka lõppes. Võõrsil värava löönud Unitedil on seega edasipääsuks eelis olemas, aga Brügge tõestas, et ollakse valmis ise siit paarist edasi minema.