fbpx
Close

Ancelotti: tulin Evertoni, sest klubi on ambitsioonikas

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Laupäeval Inglismaa kõrgliigaklubi Evertoniga nelja ja poole aasta pikkuse lepingu sõlminud Carlo Ancelotti ütles, et otsus võtta pakkumine vastu sõltus puhtalt klubi eesmärkidest.

60-aastase Ancelotti jaoks on Everton mõnevõrra teistsugune võistkond, mille peatreeneriks olla, sest karjääri jooksul on itaallane tegutsenud jalgpallimaailma tõeliste tippklubide eesotsas. Nende seas Torino Juventus, AC Milan, Londoni Chelsea, Paris Saint-Germain, Madridi Real, Müncheni Bayern ja Napoli. Samas kinnitas ta, et ei näe vajadust vaid nimekate klubide juures olla.

“Kõige suurim faktor oli klubi ambitsioon. Samuti ajalugu, traditsioonid ja poolehoidjate loodud atmosfäär. Rolli mängis ka see, et klubi tahab teha sammu edasi. Tahame olla parem meeskond ja konkurentsis. Need olid põhjused, miks siia, Evertoni, tahtsin tulla,” rääkis Ancelotti.

“On tõsi, et olen tippmeeskondi juhendanud, aga samas on tõsi ka see, et kui olin Paris Saint-Germaini peatreener, siis sealne projekt oli väga hea. Arvan, et siin on samamoodi. Ei vasta tõele, et juhendan vaid tippklubisid. Treenerikarjääri alguses Reggiana ja peale seda Parma – need polnud tippmeeskonnad. Mulle meeldib meeskond, millel on ambitsiooni ja selge idee, kuidas saavutada edu. Siinsest olukorrast rääkides, siis eile (pühapäeval – toim.) läksin treeningväljakule ja on fantastiline, et klubi tahab ehitada uut staadionit, mis tähendab, et neil on selge idee, kuidas areneda ja saavutada edu.”

scroll to top