fbpx
Close

Ajutised vahetused, erapooletud arstid ehk UEFA kavatseb kaasajastada peapõrutuse käitumisreegleid

Avatar

Jan Vertonghen peapõrutuse järel maas lebamas. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Meistrite liiga poolfinaali avamäng Tottenhami ja Ajaxi vahel pakkus vutimaailmale ebameeldiva hetke, kui keskkaitsja Jan Vertonghen jäi pärast kõva kokkupõrget pallimurule lebama. Belglasel kahtlustati peapõrutust, ent mängumees ise uskus, et suudab kohtumist jätkata. Pärast väljaku ääres meedikult saadud rohelist tuld naases ta platsile, kuid olek paremaks ei läinud ja kaitsja oksendas.

Need hirmutavad kaadrid panid meedia kihama, hakates UEFA-t survestama muudatuste tegemiseks ja mängumeeste ohutuse suurendamiseks. Peapõrutuse protokoll läheb nüüd ümbervaatamisele – hetkel saadab kohtunik peapõrutuse kahtlusega oleva palluri platsi äärde, kus tema tiimi arst mängumehe üle vaatab. Kui kõik on okei, lubatakse tal naasta.

Nüüd aga soovib mängijate liit FIFPro asendada oma tiimi meediku erapooletu arstiga ning ülevaatamise ajal võiks lubada ajutist vahetust, muidu jääb kannatanu tiim vähemusse. “Ma usun, et praegused reeglid vajavad värskendamist, mis kaitseks nii mängijaid kui arste ning võimaldaksid määrata täpsed diagnoosid ilma, et tiim sellest kahju saaks,” kinnitas UEFA president Aleksander Ceferin Reutersile.

 

scroll to top