Pep Guardiola tõi Manchester Cityle esimese suure tiitli, kindlustades Premier League’i võidu viis vooru enne lõppu. Võimas rünnak, distsiplineeritud tiim ja ühtne tuumik koos meeletu domineerimisega liigas on tekitanud küsimuse: kas tegemist on kõige võimsama Premier League’i tiimiga? Goal.com on teinud nimekirja tiimidest, kes olid selle hooaja sensatsioonist veelgi võimsamad.
5. koht – 1995/96, Manchester United
Sellel hooajal sai alguse kuulus lause: “Noortega ei võida mitte midagi.” Just seda ütles tollane BBC jalgpalliekspert Alan Hansen, kui Manchester United kaotas avavoorus Aston Villale. Kuulus “Class of ’92” ehk 1992. aastal esindustiimi edutatud David Beckham, Paul Scholes, vennad Neville’id ja Nicky Butt panid aluse Manchester Unitedi üliedukale perioodile, kus võideti mitmeid liigatiitleid ja kaua ihaldatud Meistrite liiga. Seda muidugi 1995. aasta sügisel veel ei osatud isegi oodata.
1996. aasta jaanuariks oli United liigaliidritest Newcastle’ist 12 punkti kaugusel, kuid Sir Alex Fergusoni hoolealused alles hakkasid hoogu sisse saama ning Peter Schmeicheli, Roy Keane’i ja Eric Cantona eestvedamisel sulatati vahe olematuks ja viimases voorus võeti Middlesbrough’ vastu 3:0 võit, mis tõi liigatiitli just Unitedile.
4. koht – 2004/05, Chelsea
Klubisse vannutati uus peatreener, äsja Portoga Meistrite liiga imet teinud Jose Mourinho. “Meil on tippmängijad, ning vabandagem, kui näin veidi arrogantne, aga meil on ka tipptreener.” Sellise lausega pani Mourinho liigahooaja käima ning mees pidas oma sõna – ta viis Chelsea ajaloo teise liigatiitlini, pärast 50 aastat pikka ootamist.
Mourinho käe all tehti Premier League’i rekord, kui hullumeelne kaitse eesotsas John Terry ja Ricardo Carvalhoga lasi 38 mänguga sisse vaid 15 väravat ja hoidis 25 mängus värava puutumatuna: mõlemad on Premier League’i rekordid.
Frank Lampard andis 18 väravasöötu ja lõi 13 väravat, aidates Chelseal võita ka liigakarika ning kogudes liigas rekordilised 95 punkti.
3. 2003/04, Arsenal
See hooaeg jääb Arsenali fännidele igaveseks meelde. Tegemist oli tõelise šedöövriga, sest Arsenal on tänini ainus tiim, kes suutnud liigas terve hooaja püsinud kaotuseta. Kui linnarivaal Chelsea asus kulutama, sest uue omaniku Roman Abramovitši mõtteis oli sinisärgid muuta Londoni parimaks klubiks, siis Arsenali ainus marginaalne täiendus oli 2 miljoni euro eest ostetud puurivaht Jens Lehmann.
See-eest pandi fookus prantslastele Patrick Vieirale ja Robert Piresile, kes mängisid Arsenali ajaloolises hooajas kandvat rolli. Muidugi oli tiimil ka õnne, sest näiteks Manchester Unitedi ründaja Ruud van Nistelrooy eksis Old Traffordil viimasel minutil teenitud penalti, hoides “võitmatute” lootust elus.
Ründeliinis figureeris Thierry Henry, kes oma elegantsi ja efektiivsusega aitas Arsenali välja keerulistest olukordadest, näiteks jäädi koduväljakul Liverpooli vastu kaotusseisu, ent prantslase ponnistused kandsid vilja ning lõpuks kirjutas kolm punkti oma tabelireale just Arsenal.
Suurt uhkust enda tiimi üle tundis ka Arsene Wenger. “Oleme olnud uskumatult stabiilsed, pole kordagi kaotanud ja oleme mänginud stiilset jalgpalli. Oleme meelt lahutanud inimestel, kes lihtsalt armastavad jalgpalli,” sõnas prantslane pärast võitu Tottenhami üle, mille järel ulatati “võitmatute” kätte Premier League’i tiitel.
2. 2007/08, Manchester United
Peatreener, tiim ja fännid uskusid, et 50 aastat pärast traagilist Müncheni lennukatastroofi peab see tiim võitma nii Premier League’i kui ka Meistrite liiga. Nende auks.
Aga see polnud lihtne: liigas survestas neid Chelsea, lõpuks kohtuti just nendega ka Meistrite liiga finaalis. Aga väärikas selgroog eesotsas Ryan Giggsi, Paul Scholesi, Rio Ferdinandi ja Edwin van der Sariga ei lasknud end ära suruda.
See oli hooaeg, mil Cristiano Ronaldo tõusis maailma parimaks palluriks. Liigas skooris portugallane 38 mänguga võimsad 31 väravat, korrates Alan Sheareri rekordit. Chelseat võideti liigas vaid kahe punktiga, kindlustades liigatiitli viimases voorus Wigani vastu.
“Kui see tiim nüüd võidab ka Meistrite liiga, on see mu aegade parim tiim,” ütles Ferguson pärast liigatiitli võitu. Ja nad võitsidki ning ülimalt dramaatiliselt. Chelsea alistati alles penaltiseerias ning John Terry otsustav eksimus, mis heastas Ronaldo tõrjutud penalti, on meeles veel paljudel. Seejärel Nicholas Anelka kehv sooritus, mille van der Sar tõrjus ja asi oligi otsustatud: pingelangusest nutma hakanud Ronaldo ning juubeldav United talletus inimeste mällu.
- 1998/99, Manchester United
Sir Alex võis küll väita, et 2007/08 tiim oli tema parim, siis tegelikkuses peegeldas 1998/99 hooaeg Fergusoni väärtusi: võimsalt ründav ja meeletult kangekaelne tiim, mis ei suuda kaotada ja alla anda.
FA karikas oldi neljandas ringis ülilähedal väljalangemisele, kuid viimase nelja minutiga skooriti kahel korral ja pääseti kõva ehmatusega. Poolfinaalis kohtuti Arsenaliga ja kuigi jäädi kümnekesi, siis Peter Schmeicheli penaltitõrje ning Ryan Giggsi üks aegade võimsamaid väravaid FA karikas tõi neile pääsu finaali.
Liigas võeti viimane kaotus 19. detsembril – sealt edasi enam tagasi ei vaadatud ja tiitel kindlustati alles viimases voorus, kui tuldi Tottenhami vastu kaotusseisust välja ning vaid punktiga edestati Arsenali.
Ja muidugi SEE Meistrite liiga finaal. Mario Basler viis Bayern Müncheni juhtima ja sakslased juba olid kindlad, et tiitel on nende, kuni kangekaelne United lõi lisaajal kaks väravat ning võttis pärast 31-aastast ootamist Meistrite liiga võidu. “Ma ei suuda seda uskuda,” ütles Ferguson pärast mängu. “Ma ei suuda uskuda. Kurat küll, see on jalgpall!”