VIIS VÄRAVAT: Venemaa üllatas ja tegi MM-ile ülivõimsa alguse!

Jalgpalli MM-i avakohtumine Venemaa ja Saudi Araabia vastu kujunes üllatuslikult ühepoolseks, kui võõrustaja Venemaa purustas saudid veenva 5:0 skooriga. Viimased seitse mängu võiduta olnud idanaabrid näitasid ründavat mängu ja panid suurturniiri kihama.

Vladimir Putini ja FIFA presidendi Gianni Infantino silme all rullus avakohtumine lahti ning venelased haarasid 12. minutil eduseisu, kui Juri Gazinski suutis tsenderduse väravasse suunata.

Kaksteist minutit hiljem vigastas  ründemängija Alan Dzagojev enda reielihast ning on tõenäoline, et tema MM on läbi.

Real Madridi hingekirja kuulnud Denis Tšerõsev sekkus Dzagojevi asemel mängu ja pani mängu kihama – kaks minutit enne poolajavilet saatis ta kaks saudiaraablast ühe puutega kohvile ja lajatas nahkkera võrku.

Teisel poolajal tekkis ka “võõrsiltiimil” mõni võimalus, ent miskit üliohtlikku korda ei saadetud. Hoopis Artjom Dzjuba lõi venelaste kolmanda kõigest minutike pärast vahetusest mängu sekkumist.

Aga lisaajal läks trall lahti – Tšerõsevi välisküljega löök maandus ristnurgas, kolm minutit hiljem lõi Aleksandr Golovin otse karistuslöögist posti kõrvale ja viis publiku totaalsesse eufooriasse!