VIDEO – 28 aastat ootamist: Tottenham võitis Chelseat nende enda kodus! (lisatud Chelsea fänni kommentaar)

Dele Alli. Foto: AFP/Scanpix

Stamford Bridge polnud Tottenhami võitu kodutiimi üle näinud 28 pikka aastat, kuid võõrsilfännide kannatus kandis vilja, kui täna võeti uskumatult magus 3:1 võit ja liiguti Meistrite liigasse kvalifitseerumisele väga palju lähemale!

Chelsea läks Alvaro Morata pealöögist juhtima, kuid Christian Erikseni “tilkpall” jättis Chelsea puurivahi Willy Caballero kui pealtvaatajaks ning sahistas lati alla, 1:1.
Teisel poolajal hakkas Tottenham end leidma ja noore Dele Alli üks maagiline jooks, puude ja postipõrkest värav viis Spursi juhtima. 66. minutil oli Chelsea kaitseliin palli klaarimisega otsustaval hetkel hädas ja Alli oli jälle mees, kes õigel ajal õige liigutuse tegi, 3:1.

Erinevalt üleeelmisest hooajast, mil suudeti Chelsea vastu 2:0 eduseis maha mängida, oldi vaimselt kindlad ja lõpuvile kõlades sai 28 aastat pikka ootamist lõpuks läbi. Meistrite liiga koht on võitjatel peaaegu käeulatuses, sest seitse vooru enne lõppu ollakse nüüd Chelseast lausa kaheksa punkti kaugusel.

Pettunud Chelsea fänn oli alguses kommentaari andmise osas kõhklev, sest masendus võttis võimust, kuid kogus end kiirelt ja ütles mängu kohta oma sõna sekka. “Kuni esimese poolaja viimaste minutiteni oli mäng kontrolli all, Spursilt ei näinud kuskilt väravat tulemas, kuni Erikseni individuaalne meisterlikkus saatuslikuks sai.
Teine poolaeg jäi Chelseal selgelt initsiatiivist puudu, samuti viimasel platsikolmandikul ei oldud surmavalt täpsed ja raisati võimalusi. Oli näha, et Tottenham tahtis rohkem ja võttis jõuga need kolm punkti,” sõnas eile enda südameklubist rääkinud fänn.