fbpx
Close

Verratti kummutas jutud PSG mängijate ahnusest: kui mängid raha nimel, siis lähed Hiinasse!

Avatar

Marco Verratti. Foto: J.E.E/SIPA/Scanpix

Pariisi Saint-Germaini itaallasest keskväljamees Marco Verratti andis konkreetse vastulöögi nendele juttudele, milles arvatakse, et PSG mängumehed on vaid raha peal väljas. Verratti sõnul tuleks sel juhul kaaluda Hiina Superliigat, kus jalgpalluritel on maailma ühed suurimad nädalapalgad.

Alates 2011. aastast, mil Katari riigi Qatar Sports Investments PSG-s enamusosaluse omandas, on klubisse sadu miljoneid eurosid raha pumbatud. Rohkem kui 400 miljonit eurot on välja käidud Kylian Mbappe’ ja Neymari eest kokku ning nende mängumeeste nimekiri on lõpmatu, kelle eest makstud mõnekümne miljoni euro suurune üleminekusumma aastate jooksul. Sellel põhjusel on ka loogiline seos loodud, et PSG-sse tullakse suurt palka teenima, aga 27-aastane Verratti ei nõustu sellega.

“Alguses ja isegi nüüd on palju neid mängijaid, kes ütlevad mulle, et “räägi palun presidendiga, tahan tulla ja seal mängida.” PSG-st on saanud maailma seitsme või kaheksa parima sekka kuuluv klubi. Seetõttu ongi nii palju neid mängijaid, kellest mõningaid ma üldse ei teagi, aga kes tahavad PSG-d esindada. Mõned ütlevad, et mängime PSG-s raha pärast, aga see pole põhjus. Kui mängijat huvitab ainult raha, siis läheb ta Hiinasse. Kui ta valib PSG, siis valib ta ühtlasi projekti, mis võib ühel päeval Meistrite liiga võita. Selles linnas oleks see saavutus viis korda suurema tähendusega kui võita see mõne teise klubiga,” ütles Verratti intervjuus endise PSG kaitsemängija Laure Boulleau’ga.

Märtsis õnnestus PSG-l Meistrite liiga kaheksandikfinaalis konkurentsist välja lülitada Dortmundi Borussia ja liikuda edasi kaheksa parema hulka. Koroonaviirusest tingitud pandeemia tõttu on jalgpall hetkel pausil ja pole selge, kas üldse hooaeg lõpuni mängitakse, kuid Verratti meenutas, et lisaks raske vastase Dortmundi seljatamisele tuli üle olla ka enda kõhklustest. Prantsusmaa valitsev meister on viimastel aastatel korduvalt Euroopa tugevaimas klubisarjas komistanud, kuigi avamängu tulemuse taustal oli põhjust edasipääsu loota.

“PSG-s on üpris keeruline, sest kui kaotad mängu, vaatab sulle palju pessimismi vastu. On tõsi, et koduses liigas oleme harjunud võitma. Oleme väga palju võitnud viimase seitsme aasta jooksul. Nende seas kõik võimalikud Prantsusmaa trofeed ja seepärast ongi alati palju lootust Meistrite liiga osas. Aga Meistrite liiga on alati väga raske võistlussari, kus pead oma enesekindlust laes hoidma, sest sa astud vastu parimatele mängijatele ja meeskondadele Euroopas. Eriti siis, kui jõuad veerandfinaali ja kõik need paremikud on seal koos.”

scroll to top