fbpx
Close

Wilshere: tegelikult ei tahtnud ma üldse Arsenaliga liituda

Avatar

Jack Wilshere (paremal). Foto: AP/Scanpix

2008-2018 Londoni Arsenali hingekirja kuulunud inglasest keskväljamees Jack Wilshere rääkis Lockdown Tactics vahendusel antud intervjuus huvitavast seigast, kuidas ta Arsenali huviorbiiti sattus. Muuhulgas tuli välja, et Inglismaa koondislane ei tahtnudki tuntud klubiga liituda.

Premier League’i debüüdi tegi Wilshere 16-aastaselt ja Arsenali särgis jäi tema saagiks peaaegu 200 kohtumist. 2010. aastal oli ta laenul Bolton Wanderersis ja 2016/17 esindas ta Bournemouthi. Kahurite ridadest lahkus ta tunamullu suvel ja liitus linnarivaali West Ham Unitediga.

“Mängisin Luton Towni eest ja kohtusime Barneti meeskonnaga. Matši kohtunik oli tegelikult Arsenali kasuks skautimas. Ta tuli hiljem mu isa juurde ja ütles, et tahaks, et tuleksin temaga kaasa. Ta isegi ei öelnud, et see oleks testperiood, vaid lihtsalt tahtis mind Arsenali. See oli veider, sest tegelikult pidanuks olema ka mingi üleminekuaken olemas, mille käigus selline asi saanuks toimuda. Olen aus: ma ei tahtnud minna,” meenutas 28-aastane Wilshere.

“Olin Lutonis 15 minuti kaugusel Londonist, et sinna igapäevaselt saada. Mu isa oleks pidanud oma töö varem lõpetama. Ta ei pannud mulle mingeid pingeid peale, aga sel ajal ma ei teadnud, mida teha. Mäletan väga selgelt, kui olin üheksa aasta vanune ja sõbraga pargis. Mu isa sõitis oma punase kaubikuga mu juurde ja ütles: “See on su viimane päev, sa pead otsuse tegema.” Ütlesin oma sõbrale: “Põrgusse, lähen Arsenali.” Ja ülejäänu on juba ajalugu. Isa suhtes oli see aus, sest lapsena polnud mul kuigi palju olemas, ta oli torumees. Ta lõpetas tavaliselt kell neli töö ja seejärel kulus tund aega, et mind kodust Londonisse viia. Kolm korda nädalas oli see nii, kui olin kümne aasta vanune.”

scroll to top