fbpx
Close

Van Dijk sai Manchester Unitedi kaitselegendilt pragada

Avatar

Sadio Mane ja Virgil van Dijk. Foto: AFP/Scanpix

Liverpooli 0:3 allajäämine Barcelonale jätab Jürgen Kloppi hoolealuste šansid Meistrite liiga finaali pääsemiseks nigelaks ning tahes-tahtmata otsitakse süüdlasi, kelle poole näpuga näidata. Võib öelda, et Mohamed Salah pidanuks posti löömise asemel palli võrku kõmmutama ning James Milner võinuks vähe rohkem Marc-Andre ter Stegenist eemale lüüa, võib-olla saanuks võõrsilvärava kirja.

Manchester Unitediga kõik võitnud ning omal ajal koos Nemanja Vidiciga Premier League’i võimsaima keskkaitsjapaari moodustanud Rio Ferdinand andis mõista, et Luis Suarezi ja Lionel Messi väravad olid äsja liiga parimaks mängijaks valitud Virgil van Dijki süü.

“Van Dijk näeb Suarezit, kes näitab näpuga, kuhu ta seda palli tahab. See pole raketiteadus, see on tema silme ees. Sellises positsioonis staatiliseks jääda on kriminaalne eksimus. Ta peab olema Joel Matipi kõrvadeks ja silmadeks ning kui ta ei anna korraldust minna palli vahelt lõikama, siis pidanuks Van Dijk oma mängijaga kaasa liikuma. Ta ei liikunud ja olen kindel, et ta on pettunud,” ütles Ferdinand BT Sporti stuudios.

Messi värava puhul jäi hollandlane seisma, kui latipõrkest platsile jäänud pall oli argentiinlasele lihtsaks saagiks, kes üksi palli poole tõttas ning tühja väravasse lükkas.

scroll to top