Turmtuld andnud Leicester jäi vastu ootusi kaotusseisu, aga pääses viigiga

Leicester City. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa liigakarika teises poolfinaalis võõrustas Leicester City kolmapäeva õhtul Aston Villat ning kuigi kodumeeskond oli statistilises pooles selgelt üle, lõppes kohtumine viigiga.

Premier League’is on Leicester tabeliliidri Liverpooli järel teisel kohal, aga Aston Villa võitleb väljalangemistsooni piirimail. Tasemevahet tõestas ka nüüd pealelöökide arv, mida Leicester sooritas 21, Aston Villa aga kõigest kolm. Palli valdas Leicester 70% mänguajast ning nurgalöögid jäid koguni 11:0 nende kasuks.

Skoori avas 28. minutil siiski Aston Villa, kui Anwar El-Ghazi täpse tsenderduse realiseeris värava eest ära Frederic Guilbert. Pikalt väravat otsinud Leicester sai oma tahtmise alles 74. minutil, mil Jamie Vardy jooksu peale söödu korjas edukalt üles Kelechi Iheanacho ja nigeerlase tabamusest mäng ka 1:1 lõppes.

Poolfinaali kordusmatšis on meeskonnad taas vastamisi 28. jaanuaril. Teises poolfinaalis 3:1 algedu Manchester Unitedi vastu saanud Manchester City võõrustab linnarivaalid uuesti 29. jaanuaril.