fbpx
Close

STATISTIKANURK: kas Manchester Unitedil on käsil ajaloo halvim hooaeg? Kui võimas on Liverpool?

Avatar

Phil Jones (vasakul). Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi lekkiv kaitse on olnud murelaps juba mitu hooaega, kuid tänavu on seis veelgi nigelam kui muidu. Samal ajal teeb Liverpool hullumeelset hooaega. Kui halb on Unitedi kaitse tegelikult ning kui hullumeelne hooaeg on Liverpoolil tegelikult käsil?

Manchester United on olnud Premier League’is algusest saadik, kui mängiti 38 mängu asemel neli mängu rohkem. 1992-1995 aastatel 22 meeskonnaga olnud liigas ei lastud isegi toona nii palju endale lüüa kui nüüd, sel hooajal. Premier League’i ajaloo jooksul on United lasknud endale hooajaga lüüa 40 või rohkem väravat kuuel korral, nendest kaks pärast legendaarse Sir Alex Fergusoni erruminekut.

Sel hooajal on juba koos 48 sisselastud väravat ja mängida on veel neli matši, “maagiline” 50 piir võib täis saada juba täna õhtul Manchester City vastu. Võrdluseks toome 2007/08 liigahooaja, kui endale lasti lüüa kõigest 22! Sel hooajal sai 22 täis juba 14 vooruga.

 

Liverpool võib tänavu korjata hullumeelsed 97 punkti… ja jääda teiseks. Klubi rekordit tähistav punktisumma oleks Inglismaal ajalooline, kui tõepoolest jääksid Jürgen Kloppi hoolealused valusale ja kibedale hõbedale. Enne Premier League’i ajastut anti võidu eest kaks punkti ning kui teisendada toonased tulemused kaasaja punktisüsteemi järgi, oleks 1971. aasta hõbe Leeds 91 punktil, 2012. aasta United 89 punktil ja 1995. aasta United 88 punktil. Võib julgelt öelda, et kui ‘Pool jääb tiitlita oma 97 punktiga, oleks tegemist tohutu ebaõnnega ning jõuetut viha tekitava sündmusega.

 

 

scroll to top