fbpx
Close

Sakslaste selg on vastu seina ja Rootsi ei loovuta miskit kergekäeliselt

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa on avastanud end harjumatust positsioonist: pärast avavooru on tabelis null punkti ja selg on vastu seina. Kui Rootsi vastu võitu ei võeta, läheb grupifaasist edasipääsemine juba keerukaks.

Valitsev maailmameister oli avakohtumises Mehhiko vastu kuidagi unine ning alles teisel poolajal mõisteti, et mängitakse ikkagi MM-il ja võidu peale. Ka faktid ei toeta Saksamaad – alates 1994. aasta MM-ist on sakslased mänginud grupifaasi teist kohtumist nadilt, võttes kuue mänguga ühe võidu, neli viiki ja kaotuse.

Ilusam fakt räägib Saksamaa finaali jõudmisest – viimati, kui sakslased kaotasid avakohtumise, oli aastaks 1982 ning siis jõudsid nad finaali. Skandinaavlased on viimased üheksa mänguga kaotanud vaid kahel korral ning kuuel korral on hoitud oma puur puhtana. Mis saab aga seekord, kui kaalul on ühe riigi au ja uhkus?

Optibet usub, et lüüakse palju väravaid, ent rootslaste võimekus hoida kaitses kõva paneb selle uskumuse kahtluse alla. Jah, sakslased on paberi peal rootslastest kindlasti üle, ent MM on näidanud, et sellist buldooseriga läbi seina sõitmist ning vastaste nüpeldamist ei juhtu, kuigi võiks eeldada; Brasiilia oli hädas Costa Ricaga, Argentina Islandiga, Saksamaa hävis Mehhikole.

Huvitavana näivad alla 2,5 ja alla 1,5 värava mängus – koefitsiendid vastavalt 1,9 ja 3,55.

scroll to top