fbpx
Close

“Rashford pole tõupuhas väravalööja, ta eksib liiga palju”

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi ning Inglismaa koondise ründaja Marcus Rashford tõusis kõrgeimasse mängu juba eelmise Unitedi peatreeneri Louis Van Gaali käe all, kui tollal 17-aastasena tõi just tema mitmel korral kastaneid tulest välja. Nüüd, õige mitu aastat ning kamaluga kogemuste võrra rikkamana hiljem, ei ole ta suutnud end tõestada kui tõupuhta skoorijana.

Endine Inglismaa koondislane, praegu Sky Sportsis stuudioanalüütikuna töötav Paul Merson teab, mis 20-aastasel puudu jääb. “Ma ei usu, et ta on kliiniline skoorija, temas lihtsalt pole seda väravalööja instinkti. Vaadake näiteks ta tiimikaaslast Romelu Lukakut Belgia särgis – tema lööb oma võimalused ära ning tema on väravalööja,” rääkis ta.

“Ta eksib lihtsates olukordades – näiteks see pealöök Newcastle’i vastu nelja meetri pealt või raisatud šansid Horvaatia vastu – ei saa mängida sellise klubi või koondise ründeliinis, kui niimoodi eksid,” selgitas Merson. Temaga nõustus ka teine eksinternatsionaal, Liverpoolis mänginud Emile Heskey, kes küll kiitis Rashfordi Mersonist veidi enam. “Hea, et ta jõuab nende šanssideni ning ta soovib lüüa väravaid, aga ta kliinilisus jätab soovida.”

scroll to top