Premier League’i klassikaks tõusnud Manchesteri derbi näitas Unitedi hullumeelset võitlusvaimu

Alexis Sanchez ja Paul Pogba. Foto: Reuters/Scanpix

Kui pall Etihadil mängu pandi, ei osanud keegi isegi salamisi sellist stsenaariumit soovida: avapoolajal tegi Manchester City kahe väravaga oma elu väga kindlaks ning peatreener Pep Guardiola tundis end väga hästi ja turvaliselt: kaheväravaline edu koduväljakul on miskit, mida käest naljalt ei lase.

Aga teisel poolajal võttis Manchester United end kokku ja näitas vastastele, et täna pole sinisärklaste pidupäev. Nimelt toonuks võit Cityle tiitli ehk matemaatiliselt olnuks liigavõit kindel ja tähistamine võinuks alata. Aga mitte täna. City fännidelt hakati vaipa vaikselt jalge alt ära tõmbama, kui Paul Pogba näitas kvaliteeti ja skooris kaks vastuseta väravat, pannes Etihadi närviliselt säbelema.

Aga United ei olnud oma viimast sõna öelnud, sest avavärava puhul vastaste kapteni Vincent Kompany maha maganud Chris Smalling suutis suluseisu piiril jooksu panna ning ühe puutega ette nurka lüüa. Etihad langes šokki ja Guardiola saatis platsile Gabriel Jesuse, Sergio Agüero ja Kevin de Bruyne’i, et häbist pääseda.

City oli küll viigistamisele väga lähedal, kui pall käis korra ka postis, ent lõppude lõpuks pidas United viimastel minutitel vapralt vastu ja võttis uskumatult magusa ning ajaloolise 3:2 võidu.