fbpx
Close

Neville astus Emery kaitseks välja: need, kes väidavad, et miskit pole võrreldes Wengeriga muutunud, ajavad jura

Avatar

Unai Emery. Foto: AFP/Scanpix

Suve alguses Arsenali pukki määratud Unai Emery jaoks pole Premier League’i hooaeg alanud kuigi roosiliselt – pärast kahte vooru ollakse null punkti peal ning kaotused tiitlikaitsja Manchester Cityle ja linnarivaalile Chelseale on teinud kriitikud häälekaks. Manchester Unitediga kõik võitnud, nüüd Sky Sportsis kommentaatori ja stuudianalüütikuna töötav Gary Neville otsustas Emery kaitseks välja astuda, väites, et hispaanlane on tiimiga tegemas suuri samme paremuse poole.

“Need, kes väidavad, et mängupilt pole sugugi muutunud, on lihtsalt laisad inimesed, kes pole viitsinud mängu süveneda. Selgelt on juba näha, et kaitseliin on kompaktsem – nähtus, mida pole üle kümne aasta selles klubis näinud. Jah, tihtipeale on see taktikaline nüanss neil ebaõnnestumas, aga nad proovivad ja töötavad selle kallal. Plaan ja mõte on arusaadav, tuleb aega anda,” seisis Neville’i analüüsis.

Samuti kiitis ta Emeryt tiimi kitsaskohtade tuvastamises ja parandamises, mis Arsene Wengeri ajastul iga järgneva hooajaga vaid süvenesid. “Kaitseliin tõuseb kõrgemale ning kaitse- ja ründeliini vahe on umbes 25-30 meetrit. Seda pole varasemalt nähtud ehk Emery püüab halbu harjumusi, mis sellel tiimil on viimase viie-kuue aastaga tekkinud, välja juurida. Kui ma oleks Unai asemel, siis ma tunneks pärast kahte kaotatud mängu rahulolu – asjad liiguvad paremuse poole ning areng on nähtav,” seisis Neville’i Sky Sportsi kolumnis.

Ka ründemäng on paranenud – kõik käib võrreldes eelnevate hooaegadega kiiremini ning kaitsest rünnaku alustamine on muutnud mängu dünaamilisemaks. “Wengeri käe all hoiti palli peamiselt keskväljal ja sealt otsiti võimalusi, kuid erilisi valikuid polnud ning kombinatsioonid olid ebaefektiivsed või lausa olematud. Nüüd, Chelsea vastu, alustati rünnakut lühikese sööduga kaitseliinile ning 45 sekundit hiljem maandus pall Chelsea väravas. Eelmisel hooajal mängis Arsenal pigem läbi poolkaitseliini, kuigi võinuks alustada rünnakut ka kaitsest. Jah, neil läheb vahel midagi nihu ning otsused tekitavad mõnikord ohtlikke olukordi, kuid on näha Emery selget plaani, kuidas selle tiimiga mängida. Need, kes väidavad, et miskit pole muutunud, need räägivad täielikku jura ning ei näita välja austust Emery vastu,” võttis ta ründemängu kokku.

scroll to top