fbpx
Close

Mourinho laitis oma klubi noormängijaid: head pallurid on 16-17, mitte 20, 21-aastased

Avatar

Romelu Lukaku ja Marcus Rashford. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho on teadatuntud kui valmisprodukti mängitajana, kes otsib võimalust tuua tiimile kohest edu, mitte meeskonda vaikselt ehitada ja noormängijatega midagi erilist korda saata. Nüüd on portugallane öelnud avalikult välja, mida ta klubi noortesüsteemist, mis on viimase kolme dekaadi jooksul tootnud silmapaistvaid mängijaid, arvab.

Unitedi teismeeas olevad pallurid on Mourinhole meeltmööda, ent U-23 tiim, mis kukkus läinud hooajal oma liigast välja, teeb peatreeneri meele murelikuks. “Meil on häid noormängijaid, aga nad on liiga noored. Näiteks Real Madridil on häid 20 või 21-aastaseid, siis meil on head noored 16 või 17-aastased, ja nad on liiga noored selleks, et meestega mõõtu võtta,” vahendab mehe sõnu Football365.

“Kuid meil pole vanemaid noori, kes oleks head, sest näiteks U-23 tiim kukkus oma liigast välja, nad pole piisavalt head. Peame nende asemel vaatama verinoorte poole. Me saame noortetiimist häid mängijaid, aga see võtab mõne aasta veel aega.” Praegu mängivad põhikoosseisus Unitedi akadeemiast tulnud meestest Jesse Lingard ja Marcus Rashford, kes kuulusid ka Inglismaa koondisse ja maailmameistriks tulnud Paul Pogba.

scroll to top