fbpx
Close

Mourinho City pääsemisest eurosarjade keelust: häbiväärne, see on ausa mängu reeglite lõpp

Avatar

Manchesteri peatreenerid. Foto: Reuters/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho toetas Liverpooli juhendaja Jürgen Kloppi sõnavõttu, milles kritiseeriti Spordi Arbitraažikohtu otsust, mis jättis Manchester City karistuseta Financial Fair Play ehk ausa mängu reegli rikkumise osas.

Esmaspäeval selgus, et City ei pea tuleviku pärast muretsema, nagu eelnevatel kuudel oli teemaks olnud. Nimelt oli Manchesteri suurklubi tegevus üleminekuturul läinud vastuollu FFP reeglitega ja nii seisti silmitsi võimalusega, et kahel järgneval hooajal tuleb Meistrite liigast suu puhtaks pühkida. Peatreener Pep Guardiola vastas ajakirjanikele pidevalt, et tema on kindel keelust pääsemises ja hoolimata lõppotsusest on tal samuti plaanis City’s jätkata.

Otsus City karistuseta jätta ei jäänud ilmselgelt kellelegi tähelepanuta ja tänavuse hooaja Inglismaa meistermeeskonna Liverpooli loots Jürgen Klopp sõnas, et ühest küljest tuleb olla õnnelik, kuna eurosarjas osalemiseta oleks City teinud Premier League’is tuleval hooajal puhta töö. Samas avaldas sakslane murelikkust, kas FFP-st suudetakse ka edaspidi kinni pidada, sest praegu oli tegemist selge signaaliga, et rikas suurklubi on sellest justkui üle astunud.

Kloppiga ühines Tottenhami peatreener Jose Mourinho. “Kui sa pole süüdi, siis ei peaks sa trahvi saama. Kui nad on süüdi, siis otsus on häbiväärne ja sa peaks võistlussarjast keelu saama. Ma ei tea, kas City on süüdi või mitte, aga igal juhul on tegemist häbiväärse otsusega. Spurs on Spurs ja ma ei arva, et muudaksime oma põhimõtteid ning selles aspektis on see rohkemgi kui korrektne. Olen õnnelik, kuidas tegutseme. Ma arvan, et Financial Fair Play’ga on lõpp,” ütles Mourinho.

Liigarivaalidele tuli City pääsemine selles plaanis samuti ebameeldiva üllatusena, sest eurosarjade kohtade jaotus oleks liikunud ühe positsiooni võrra edasi. Meistrite liigasse oleks pääsenud ka tabeli viies meeskond, kui City jäänuks esinelikusse ja Euroopa liiga koha oleks välja teeninud lisaks seitsmenda koha omanikule ka kaheksas võistkond.

scroll to top