MM-valikmängud mujal maailma paigus? Jaapan ja Kanada paugutasid kahe peale 25 väravat!

MM-valikmängud on viimastel päevadel olnud täies hoos nii Euroopas, aga ka teistes maailmajagudes. Suureskoorilisi mänge on varemgi nähtud ja näiteks hiljuti võitis Taani 8:0 Moldovat või mitmete põhitegijateta Eesti koondis pidi leppima Tšehhi vastu 2:6 kaotusega. Isegi need skoorid võivad kahvatuks jääda.

Aasia MM-valikmängude raames kohtusid teisipäeval Mongoolia ja Jaapan. Oodault oli neist viimane favoriit, aga üleolek oli sedavõrd tohutu, et kirja läks 14:0 võit. Tuntumatest nimedest sahistas jaapanlaste poolelt võrku ka Liverpoolist selle hooaja teiseks pooleks Southamptonisse laenule läinud Takumi Minamino, kes lõi mängu esimese värava. Matši statistika on juba omamoodi vaatepilt. Jaapan tegi 25 pealelööki raamidesse, Mongoolia mitte ühtegi. Väravavõimalusi oli Jaapanil kokku 34 vastaste kahe vastu ning palli vallati koguni 80% mänguajast.

Põhja- ja Kesk-Ameerika tsoonis pani Kanada koondis 11:0 paika Kaimanisaared. Nimekaim väravalööja oli Müncheni Bayerni äärekaitsja Alphonso Davies, kes tegi kahel korral skoori. Täpsemat statistikat välja tuua pole võimalik, aga poolajaks oli seis 6:0, seejuures 33. minutiks juba 5:0. Neli tabamust jäi USA kõrgliigas MLS-is Vancouver Whitecapsis palliva Lucas Cavallini nimele.