fbpx
Close

Mida ootavad eestlastest Premier League’i suurklubide fännid uuest hooajast?

Avatar

Foto: Imago-Focus Images/Scanpix

Jalgpall24 võttis enne Premier League’i hooaja algust ühendust viie suurklubi fänniga, kes jagasid meiega oma ootusi ja lootusi uue hooaja suhtes, analüüsisid suvel tehtud oste-müüke ning keskendusid oma tiimi tugevustele ja nõrkustele. Kajastust sai Chelsea, Liverpooli, Arsenali, Tottenhami ja Manchester Unitedi poolehoidjad, kes on klubi käekäigu ja igapäevaeluga end kurssi viinud ja kelle süda tuksub lemmiktiimi rütmis.

 

Sten, endine Chelsea hooajapileti omanik:

Treeneri(te)st
Chelsea suvi on olnud üsna keeruline. Oli ju avalik saladus, et Conte uut hooaega ei alusta, kuid ometigi venis uue treeneri leidmine ning hooaja ettevalmistusele on see kindlasti jälje jätnud. Sarri suhtes on meeleolu väga positiivne. Mees pole küll midagi veel võitnud oma karjääris, kuid tema nägemus jalgpallist on huvitav ning loodetavasti antakse talle ka klubi poolt aega, kui asjad ei peaks kõige ilusamalt algama.
Üleminekutest
Üleminekute koha pealt võib ka rahul olla. Courtois’ lahkumine polnud üllatav, kuid see viis kuidas ta lahkus, läks fännidele südamesse ning kui mees peaks kunagi Chelseaga mõõgad ristama, siis suure aplausi osaliseks ta vaevalt saab. Jorginho sobib Sarri joonisesse suurepäraselt ning ka Kovacic on paberil väga viisakas täiendus. Suve parimaks tehinguks peaks siiski Hazardi jätkamist siniste ridades. Selles suhtes on tulev hooaeg ka tema Chelsea karjääri kohalt ülimalt tähtis. Kui taaskord esinelikust välja jäädaks, siis on ka suure tõenäosusega lõppemas ka Hazardi aeg Chelseas.

Tugevused/nõrkused
Nõrgimateks lülideks pean hetkel tipuründaja ja keskkaitse positsioone. Nii Morata kui Giroud on võimelised väravaid lööma, kuid on väga raske näha, et kumbki neist suudaks 20 värava piiri ületada. Keskkaitsesse kedagi juurde ei suudetud tuua, seega tuleb loota vanale kaadriväele. Uus väravavaht Kepa vajab ka ilmselt natuke aega, et inglise liigaga harjuda ning ilmselt pannakse ta kohe alguses proovile meeskondade poolt. Mäletame ju kõik kui raskelt algas de Gea aeg Manchester Unitedis. Hooajalt ootan aga esineliku kohta ja atraktiivset jalgpalli. Chelsea fännina polegi seda väga kogenud.

Foto: Reuters/Scanpix

 

Andre, Arsenali poolehoidja:

Treenerist
Unai Emerylt ootan kindlalt kaitse lappimist, eelmine hooaeg kärises sealt liiga palju. Ründes kvaliteeti on, sealt tuleb väravaid küll. Ja üleüldist hinge rohkem meeskonda, mida Wengeriga puudus viimastel aastatel. Rohkem tahet võita ja võidelda.

Üleminekutest
Ägedamaks ostuks pean Lucas Torreirat, vajalik kvaliteet poolkaitsesse. Suvediilidega olen rahul, palju liikumist olnud. Osteti minuarust õigetesse positsioonidesse mängijaid ja just ka kogemusega pallureid, näiteks Stephan Lichtsteiner.

Lootused

Eesmärk suht kindel vast kõigile, pääs Meistrite liigasse. Aaron Ramsey lepingupikendust sooviks ka näha.

 

Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

 

Karl, Liverpooli poolehoidja juba eelmisest sajandist:

Üleminekutest ja tiimist
Suvi oli positiivne. Kaks keskvälja meest ja väravavaht on täpselt see, mis eelmine hooaeg õhuke oli. Ideaalis tahaks üht staarründajat ja keskkaitsjat ka juurde, aga: Tore, et Klavanile ikka ruumi on tiimis. Lovren mängis MMi finaalis ja kogu turniiri väga hästi. Vanust ka juba piisavalt, et seal on lootust, et mees on teinud tasemes tõsise arengu edasi (kuigi esialgu on veel ajupeeru ohtu õhus). Ründaja osa on hooaja ettevalmistusperioodil olnud parim mängija 6 värava ja 2 sööduga Daniel Sturridge.
Kui ta suudab teha see aasta ütleme 15 mängu, siis see võib olla piisav, et Salah saaks hooaja algul veidi lebomalt võtta. Muidu on komplekteeritus päris hea ja mängupilt paljulubav.
Eesmärgid
Ilmselgelt City on aste kõrgemal punt, aga teistega peaks mängida suutma küll. Ise paneks eesmärgiks püsida tiitlikonkurentsis ja Meistrite liigas veerandfinaal. Et kui joppab ja Cityl halb aasta,siis liigavõit ei oleks ulme. Samas, kui tuleb 2. või 3. koht, siis poleks masenduses. Mingi karika võiksid ära tuua samas küll. Pole ammu saanud võidurõõmu maitsta.
Foto: Action Images via Reuters/Scanpix
Mihkel, Tottenhami poolehoidja juba kümnendat aastat:
Ülemineku(teta) suvi
Suures plaanis võib suvega siiski rahule jääda. Eelkõige seetõttu, et põhimeestest ei müüdud kedagi. Imselt mõni mängija veel siia-sinna liigub (nt. Janssen arvatavasti Türgisse). Vaatamata sellele, et otseselt kedagi ei ostetud võib n-ö uuteks tulijateks pidada Mourat ja N’Koudou’t. Kumbki praktiliselt ei mänginud eelmisel hooajal ning tegid kaasa korraliku ettevalmistusperioodi, milles näitasid väga head minekut ning sellel hooajal arvestatakse nendega.
Alderweireldiga on lood keerulisemad. Kui nüüd meelemuutust ei tule ja ta lepingut ei pikenda siis eeldaks, et Spurs aktiveerib üheaastase lepingupikenduse klausli ning järgmisel hooajal liigub 25 mln naelsterlingu eest kuhugi ära. Vägikaika vedamises pole jäme ots kummagi käes. Spurs sai eelmisel hooajal väga hästi ka ilma temata hakkama kui ta vigane oli. Tobyt tuleb kiita kuna 0 virisemist sellel teemal ning kui pidi puhkuselt naasma oli kohal nagu 2 kopikat.
Miks Graelish ei tulnud? Tal olevat Aston Villa asjapulkadega olnud härrasmeeste kokkulepe, et kui Spurs pakub 25M siis lastakse tal minna, kui vahepeal sai Villa omale rikkad investorid, mistõttu nad otseselt enam kedagi müüma ei pidanud ning kokkulepped, mis pole paberil, on nõrkadele. Nimesid, kellega paari pandi oli mitmeid, kuid reaalselt käidi kosjas vaid mõnel ning sealgi nähti, et üle maksma ei hakata ja ostmine puhtalt selleks, et kedagi osta pole seda väärt. Pigem usaldatakse enda noori. Lisaks tuleb meeles pidada, et valmimas on uus staadion ja värskelt valmis uus treeningkompleks, mis ka ei olnud just odav lõbu.

Ootused
Mida hooajalt oodata? Realistlik tulemus oleks koht esinelikus liigas + FA või Carabao karikas, kuna mängijad on nüüd mõned aastad koos mänginud ja vahelduseks võiks midagi võita ka, muidu muutuvad rahutuks.

Seda meeskonda on väga raske paremaks muuta kulutamata rekordilähedaseid summasid. Pigem maksaks staadioni eest kui ostaks kalleid, keskpäraseid mängijaid.

 

Foto: AFP/Scanpix

Jan, Manchester Unitedi poolehoidja alates 2003. aastast:

Üleminekutest
Mourinho oli selgelt andnud mõista, et karjuv vajadus on paremääre, vasakkaitsja, paremkaitsja, keskväljamehe ja keskkaitsja täiendamisteks. Viiest kaks tabasid (osaliselt) märki, kui keskväljale soetati Fred, kellest võib palju loota. Paremkaitsesse osteti Porto mees Diogo Dalot, keda hinnatakse väga kõrgelt. Kahjuks sai portugallane juba vigastada ning hooaja alguses kaasa ei tee. Ülejäänud tegevus tekitab küsimärke – kuhu jäi paremäär ning vasakkaitse? Turul oli õige mitu asjalikku meest, ent klubi kas keeldus neist või üritas meelitada mingeid ebareaalseid mängumehi. Kui Young ja Lingard suudavad vasakkaitses ja paremäärel end tõestada (ei saa unustada ka Rashfordi ja Martiali), siis on tore. Kuid ilmselt ei suuda.

Ootustest
Tore oleks, kui liigas võideldakse tiitli nimel, ent City on tasemelt ikkagi üle, aga ei usu eriti, et Guardiola suudab teist hooaega järjest teha 95+ punktilist hooaega. Kõik sõltub sellest, mis õhkkond valitseb tegelikult riietusruumis ja kas mehed ikka tahavad, veri ninast väljas, pingutada. On oht, et sel hooajal näeme Mourinhot töötuks jääva mehena. Meistrite liigas on alagrupist edasipääs ja veerandfinaal, kui reaalselt eeldada. Samas pole välistatud ka fopaa ning alagrupis kolmandaks jäämine, kuigi alagruppe ei ole veel loositud.

Tiimist
Sel hooajal saab veel ühe võimaluse Luke Shaw, keda suvel nähti Ibizal “lõõgastumas”. Ülekaalus ja vormist väljas noormees lubas end kokku võtta ning maailmale tõestada, et väärib Unitedi särki ja kohta algkoosseisus. Tore, kui nii läheb, aga elu on näidanud, et ilmselt on tema aeg siin ümber saamas.
Sooviks näha MM-il säranud Pogba vormi hoidmist ehk mees dirigeerib, skoorib, loob võimalusi ja on ohtlik. Fred toodi ka seepärast, et tekitada Pogbale rohkem võimalusi ning edendada ründemängu.
Tore oleks, kui Martial lõpetaks solvumise ning tegeleks enda peas olevate probleemidega. Mehes on mängumeest küllalt, ent vaimne blokk on see, mis teda pärsib.

Foto: AP/Scanpix

 

scroll to top