Mertensi supervärav ja Lukaku kaks tabamust tõid Belgiale veenva võidu

MM-i üks “mustadest hobustest” Belgia alustas, erinevalt teistest favoriitidest, turniiri veenvalt ja võttis Panama vastu teise poolajaga 3:0 võidu. Avapoolajal väravateta lõppenud mäng sai teises vaatluses kiirelt hoo sisse, kui Dries Mertensi supervärav ja Romelu Lukaku kaks tabamust tegid jõuvahekorrad väga selgeks.

Viie ründava mängijaga Panama vastu läinud Belgia oli avapoolajal küll terav, ent mitte otsustav ja pigem olid pildis belglaste kaitsjad, kes oma tiimikaaslaste peale karjusid. Panama sai võimalusi, ent alati jäi puudu kas õnnest, otsustavast söödust või puutest. Nagu oli arvata, siis Belgia pani teisel poolajal ühe käigu juurde ja hakkas üsna kohe juhtuma.

Päeva avakohtumises teenis Rootsi võidu Lõuna-Korea üle, kui VAR näitas ära selge penaltiolukorra ja meie ülemere naabrid võtsid väärika 1:0 võidu.