fbpx
Close

Merseyside’i derbi võib Liverpoolile hävitavalt mõjuda

Avatar

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Merseyside’i derbi on viimased kaheksa aastat lõppenud küll viigiga või Liverpooli võiduga – Everton sai viimati võidurõõmu nautida kaheksa aastat tagasi, kui Austraalia legend Tim Cahill ja praegu Manchester Citys treenerina töötav Mikel Arteta lõid Goodison Parkil Liverpoolile kaks vastuseta väravat.

Võib väita, et Liverpool on selle kohtumise selge favoriit – nii paberil kui ka omavahelisi kohtumisi vaadates. Sinisärkide üheksas tabelirida on üpris pingevaba, sest Euroopa liiga kohtadele enam ei mängita ja relegatsioon on 12 punkti kaugusel.

Viimati kohtus Everton just Liverpooli viimase vastase Manchester Cityga. Kui Liverpool tegi koduväljakul helesinistele särkidele uut ja vana, siis Everton oli koduplatsil totaalselt nurka surutud: poolajaks oldi 0:3 kaotusseisus ja võõrustajatel lubati palli vallata uskumatud 82 protsenti ajast.

Miks võib see kohtumine olla Liverpooli jaoks hukutav? Üheks põhjuseks kindlasti derbi tähtsus ja oleks patt minna linnarivaali vastu pooltugeva koosseisuga. See aga omakorda tähendab, et kolmapäeva õhtul hullumeelselt vaeva näinud pallurid ei puhka korduskohtumiseks, mis toimub teisipäeval, end ilusti välja.

Ülimaks juhuseks on ka Manchester Cityl sama seis: laupäeva õhtul mängitakse Manchester Unitediga ja Pep Guardiolal on peas sama küsimus, millele tuleb adekvaatne vastus leida: kas mängitada põhimehi või mitte?

Optibet on põhjendatult sättinud Liverpooli favoriidiks, nende võidu korral saab raha 1.9-kordselt tagasi.

Kuna kolmapäeval vigastada saanud Mohamed Salah ülisuure tõenäosusega ei mängi, siis kes peaks Liverpooli värava(te) eest hoolitsema? Roberto Firmino ja Sadio Mane on kindlasti põhilised mängijad, kelle otsa Liverpooli fännid nüüd vaatavad. Firmino skoorides raha 2.55-kordselt, Mane puhul kolmekordselt tagasi!

Mäng algab kell 14.30, ülekande teeb kanal Viasat Sport Baltic.

scroll to top