fbpx
Close

Kas City unistus ja Unitedi õudusunenägu saavad laupäeva õhtul teoks?

Avatar

Pep Guardiola. Foto: AFP/Scanpix

Manchesteri derbi polnud kaua aega midagi erilist: punasärkide tiim domineeris liigat, sinisärgid väisasid vahepeal ka madalamat liigat ja Premier League’is oldi tabeli keskmik. Aga naftarahad, pururikas omanik ja soov tõusta maailma tipptiimiks on sellest derbist teinud ühe oodatuima Inglismaal. Seekordne vastasseis pole niivõrd pingeline või otsustav, sest City hullumeelse liigahooaja tulemuseks on kuueteistkümne punktiline eduseis.

See number ongi homme määrav. Kui Manchester City võidab, kroonitakse nad Premier League’i võitjateks. Nad võidavadki selle, aga nad tahavad seda just homme. Võita tiitel üle oma vihavaenlase värske laiba. Nad tahavad Unitedi silme ees tähistada, tantsida ja juubeldada, teades, kui mõruda maigu see lähima konkurendi suhu jätab.

United ei taha seda ning kaalul on rohkem kui kolm punkti, mida saab linnarivaali kodustaadionilt võtta. Old Traffordil saadud kaotuse eest tuleb kätte maksta ja millal oleks see veel parem kui homme? Rikkuda City ettevalmistatud pidustused ja hoopis ise juubeldada, sest võiduga näidatakse sisu ja iseloomu.

Optibet kahtleb, et Manchester City jääb nulli peale: kõige tõenäolisem on, et kodutiim lööb ühe värava.

Aga kes võiksid skoorida? Romelu Lukaku, Alexis Sanchez ja Anthony Martial on Unitedi tõenäoliseimad väravalööjad, vastavalt 3, 3.5 ja 3.8 koefitsientidega. City poolelt  Gabriel Jesus ja Raheem Sterling, vastavalt 2.3 ja 2.5 koefitsientidega. Pole ka imestada, sest koduväljakul ollakse ikka müstiliselt head ja Jesus on tervena püsides näidanud päris häid mänge.

Vähe huvitavam panus oleks punase kaardi saamisele: derbi, närviline kohtumine, vihavaenlus ja tõenäosus, et keegi keeb üle, on väga suur. 3.5-kordselt raha tagasi, kui keegi ära saadetakse.

scroll to top