Meistrite liiga naasis vägeva pauguga: Liverpoolile üle viie kuu kaotus, Haaland kukutas PSG

Saul Niguez väravat tähistamas. Foto: AFP/Scanpix

Meistrite liiga teisipäeval toimunud esimestes kaheksandikfinaalmängudes sündis korralik üllatus, kui sarja valitsev meister Liverpool sai võõrsil Madridi Atleticolt kaotuse. Samal ajal oli Dortmundi Borussia kodus parem Paris Saint-Germainist.

Atleticole piisas ühest väravast Liverpooli võitmiseks. Neljandal minutil teeniti nurgalöök ning jätkuolukorras ei suutnud Liverpooli mehed trahvikastist palli puhtaks lüüa. Mänguvahend põrkas Fabinho jalast otse Saul Niguezile ette ja hispaanlasest poolkaitsja sai paarilt meetrilt võrku sahistada. Võõrustajad olid ka ülejäänud mänguajast domineerivamaks pooleks, tehes kohtumise lõppedes kaheksa pealelööki Liverpooli nelja vastu. Seejuures ei suutnud Liverpool ühtegi raamilööki teha ning kui välja arvata Inglismaa liigakarika 17. detsembri mäng, milles teise koosseisuga tegutsedes alistuti 0:5 Aston Villale, tuli viimati kaotus vastu võtta 17. septembril just Meistrite liigas Napolilt (tulemuseks 0:2).

Rohkem väravaid nähti Dortmundi ja PSG vahelises mängus. Poolajaks oli seis 0:0, kuid 69. minutil oli 19-aastane jalgpallimaailma üks suurimaid komeete Erling Braut Haaland vastaste kaitsjate rikošetist tulnud pallil õigel hetkel jaol ning Dortmund juhtis 1:0. Kehva kaitsetöö tulemusena sai kuus minutit hiljem PSG oma viigivärava kätte, mil Kylian Mbappe’ söödust skooris Neymar. Lõppsõna jäi ikkagi Dortmundile ja Haalandile, kes 17-aastaselt ameeriklasest ründemängijalt Giovanni Reynalt söödu sai ja palli tugevalt postide vahele virutas.

Kolmapäevastes mängudes kohtuvad Atalanta – Valencia ja Tottenham Hotspur – RB Leipzig. Tuleval nädalal on teisipäeval vastamisi Londoni Chelsea – Müncheni Bayern ja Napoli – Barcelona ning kolmapäeval Lyoni Olympique – Torino Juventus ja Madridi Real – Manchester City.