Mbappe saatis Messi ja Argentina koju ning viis Prantsusmaa veerandfinaali

MM-i esimene kaheksandikfinaal pakkus seitset tabamust ja kahte iluväravat, kui Prantsusmaa tüüris Kylian Mbappe juhtimisel veerandfinaali ning saatis 4:3 võiduga Argentina ja Lionel Messi kotte pakkima.

Uskumatult võitluslik lahing algas Kylian Mbappe suurepärase jooksuga, mis päädis mahavõtmise ja 11 meetri karistuslöögiga. Antoine Griezmann oli penaltipunktil rahu ise ja viis prantslased juhtima. Enne poolajavilet üllatas Angel di Maria oivalise kauglöögiga nii isennast kui vastaseid, kui tema poolt teele pandud kuul maandus ristnurgas.

Teisel poolajal läksid argentiinlased ka juhtima, kui Lionel Messi ebaõnnestunud löök sai Gabriel Mercadost rikošeti, jättes Hugo Llorisi väravasuul nõutuks. Aga prantslased vastasid kõigest kümme minutit hiljem, kui Benjamin Pavardi graatsiline otse õhust tehtud löök maandus tagumises nurgas. Ja järgmise 11 minutiga oli Mbappe šõu – 19-aastane PSG ründaja lõi kaks väravat ja seisuks 4:2.

Asi läks siiski veel põnevaks, sest Sergio Agüero sai Messilt suurepärase söödu ning Manchester City ründaja koksas 90+3. minutil seisuks 4:3. Argentina sai veel ühe väravavõimaluse, ent viimane rünnak jooksis liiva ning lõpuvile kõlades oli selge, et Prantsusmaa on veerandfinaalis!