fbpx
Close

“Manchester United oli Juventuse kõrval nagu puhkus”

Avatar

Patrice Evra (paremal). Foto: AP/Scanpix

Kaheksa aastat Manchester Unitedit esindanud ning kaks ja pool hooaega ka Torino Juventuses pallinud prantslasest vasakkaitsja Patrice Evra rääkis Sky Sportsile antud intervjuus, et Itaalias oli jalgpallur olla selgelt raskem.

“Võitsin Manchester Unitediga mitmeid trofeesid, aga ma ei karda öelda välja, et võrreldes Juventusega tundsin enda seal kui puhkusel. See, kuidas nad treenisid, töötasid, isegi kaks päeva enne mängu hotellis… treeniti isegi mänguga samal päeval. Seetõttu olengi nii uhke, et sain Juventuses kaks ja pool aastat mängida. See oli mu elu üks raskemaid katsumusi ning vaid üks päev kuust oli vaba. Nad kontrollivad kõike. Nad sunnivad sind klubi sees sööma ning õppisin seal oldud aja jooksul palju, samuti taktikalist poolt,” rääkis 38-aastane Evra.

“Ma ei nautinud seda elustiili, sest tahan ennast ise kontrollida, kuid mõningatele noorematele mängijatele oli see väga tähtis. Juventuses on olemas kõva töö tegemise DNA. Nägin, kuidas mõned mängijad oksendasid, aga ikkagi pidasid treeningu vastu. Mäletan, et tahtsid, et jookseksin igal treeningul 12 kilomeetrit. Vahepeal tundsin, et sellel puudub igasugune mõte, sest me hoidsime alati ise palli. Mõnes mängus jooksin üheksa või kümme kilomeetrit ja kaks päeva hiljem treeningul pidid sa oma 12 kilomeetrit täis saama ning nad käskisid veel kaks või kolm kilomeetrit joosta. Treeningud olid mängudest raskemad. Mõned inimesed räägivad, et Itaalias on lihtsam mängida, aga nad poleks isegi võimelised treenima. See oli tõsine šokk mu jaoks,” lisas nüüdseks karjääri lõpetanud Evra, kes pärast Juventusest lahkumist kuulus veel Olympique de Marseille’i ja West Ham Unitedi võistkonda.

scroll to top