fbpx
Close

Mahrez kritiseeris Leicesterit ja avaldas, et oli enne Cityt lähedal teise liigarivaaliga liitumisele

Avatar

Riyad Mahrez. Foto: AP/Scanpix

Manchester City ääreründaja Ryad Mahrez ütles France Footballi vahendusel, et enne Pep Guardiola juhendatava tiimiga liitumist oli tal variant sõlmida leping Londoni Arsenaliga, kuid takistuseks sai endine koduklubi Leicester City.

Alžeeria koondislane Mahrez aitas Leicester City 2015/2016 hooajal Inglismaa meistriks, olles meeskonna üks võtmemängijatest. Paraku järgmisel hooajal mängijate ja toonase peatreener Claudio Ranieri koostöö enam ei sujunud ning aasta lõpuks platseeruti kõigest 12. kohale. Seejuures lahutas väljalangemistsooni kõigest kümme punkti. Praeguseks 28-aastane Mahrez kinnitas, et tal oli võimalus Leicesterist lahkuda ja kõrgemate kohtade nimel võidelda, kuid klubi ei lubanud teda minema. Nurjunud ülemineku tulemusena aitas eelmise aasta suvel Manchester City Mahrezi hädast välja ja maksis Leicesterile tema eest umbes 60 miljonit naelsterlingut.

“Kui ma oleksin pärast tiitliga lõppenud aastat tippmeeskonnas olnud, siis poleks see lugu sama olnud. Minu jaoks on selge, et kaotasin kaks aastat kõrgel tasemel mängimist. Kaks aastat! Selle asemel, et olla 27-aastaselt Citys, oleksin võinud seal olla juba 24-aastaselt. Leicester blokeeris mind. Nad ütlesid, et ma ei tohi lahkuda. Mu agent rääkis [Arsenali peatreeneri] Arsene Wengeriga, kes tahtis mind väga oma meeskonda. See oli 2016. aasta suvel juba peaaegu tehtud… olin väga frustreerunud. Pole lihtne olla PFA Players’ Player of the Year (Inglismaa hooaja parima mängija tiitel – toim.) auhinna omanik ning seejärel olla osa võistkonnast, mis võitleb Premier League’i püsimajäämise nimel. Kõik vaatavad su poole ja ootavad sinult, et paistaksid väljakul silma,” rääkis Mahrez.

scroll to top