fbpx
Close

Liverpooli peatreener Klopp üleminekuaknast: me ei saa hakata järsku käituma nii, nagu Chelsea

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 2020/21 hooaeg algab laupäeval ning avavooru esimesel mängupäeval on võistlustules ka valitsev meister Liverpool, kui kohtutakse liiga uustulnuka Leeds Unitediga. Peatreener Jürgen Klopp kritiseeris aga teravalt Londoni Chelseat, mis hoolimata koroonaviirusest tingitud kriisist on palganud hulganisti uusi mängijaid suurte summade eest, kelle seas Timo Werner, Kai Havertz, Thiago Silva, Hakim Ziyech, Ben Chilwell ja Malang Sarr.

“Klubid on erinevates olukordades ja me elame teadmatuses täis maailmas. Mõnede klubide jaoks näib olevat ebaoluline kuivõrd teadmatust täis on tulevik, sest nende omanikeks on riigid, oligarhid, ja see on tõde. Me oleme teistsugune klubi. Jõudsime kahe aasta eest Meistrite liiga finaali, võitsime selle järgneval aastal ja võitsime nüüd ka Premier League’i, olles see klubi, kes oleme. Me ei saa seda muuta üleöö ja öelda, et tahame käituda nüüdsest nii, nagu Chelsea. Tahame alati meeskonda täiustada, aga selleks on erinevaid viise. Üks võimalus on palgata uusi mängijaid ja teine on koos töötada, teha asju paremaks, milles oled hea, ja minimiseerida asju, mille sa pole hea. See on jalgpall. Keegi ei taha rääkida treeningust ja ainult üleminekutest,” rääkis Klopp BBC Radio Five vahendusel.

Seni on Liverpool vaid ühe uue mängija juurde toonud: 24-aastase kreeklasest vasakkaitsja Konstantinos Tsimikase. Seda Klopp ei soostunud aga öelda, kas mõni mängumees võiks veel lisanduda. “Olen Liverpoolis olnud peaaegu viis aastat ja kui midagi hakkab toimuma, siis see ka juhtub. Ajalehtedes on väga palju kuulujutte ja see on naljakas, kui loeme oma nimesid. Olime varasemalt selles üpris head, suutes rahulikuks jääda ja tegime õigeid otsuseid, olgu see sama koosseisu säilitamine või tuues kedagi juurde mõnele spetsiifilisele positsioonile.

“Suvi oli lühike, hooaja-eelne ettevalmistus on tähtis ning siiani on kõik hea olnud. Mõned mängijaid on endiselt rahvusmeeskondade juurest tulemas, seega loodetavasti tulevad nad tagasi tervetena. Mängud saavad olema tihked ja kiired ning peame selleks olema valmis. Suurt midagi pole muuta ja inimesed räägivad “kõik tahavad meid võita nüüd, kuna oleme meistrid”, aga ma ei näinud eelmisel aastal meeskonda, kes poleks tahtnud meid kõigest väest võita. Võitsime tunamullu Meistrite liiga ja seega tahtsid kõik meid võita. Kõik on meie endi kätes ja tuleb tõestada, et peame olema igas mängus valmis võitluseks. Meil saab Leeds Unitedi vastu olema raske algus, kes on 16 aastat oodanud kõrgeimasse seltskonda tagasi tulekut. Neil on maailmaklassist peatreener ja tegemist on ajaloolise mänguga, mistõttu saab see olema väga raske. Seejärel kohtume Chelsea ja Arsenaliga, tegemist on karmi hooaja algusega,” lisas sakslane lõpetuseks.

scroll to top