Liverpool oli libastumisele lähedal, Tottenhami mängupäev kujunes veel süngemaks kui 2:7 kaotus Bayernile

Inglismaa kõrgliiga kaheksandas voorus pääses Liverpool üleminutitel Leicester City vastu esimeste punktide kaotusest. Suure võidu said Brighton & Hove Albion ja Aston Villa vastavalt Tottenham Hotspuri ning Norwich City üle.

Seitsme vooruga vaid võite tunnistanud Liverpooli ootas nüüd ees suurem proovikivi Leicester City näol. Endise Liverpooli peatreeneri Brendan Rodgersi hoolealused olid sel hooajal samuti hästi esinenud, kui tabelis oli neil kirjas 14 punkti, mis andis Manchester City järel kolmanda koha. Kodumeeskond Liverpool avas siiski skoori, kui 40. minutil andis James Milner suurepärase söödu jooksu peale Sadio Manele ja senegallane saatis palli enesekindlalt alla nurka.

Poolajaks olid võõrustajad minimaalses eduseisus, mis aga püsis kuni 80. minutini. Ayoze Perezi täpne sööt trahvikaste James Maddisonile lõppes väravaga ning Liverpool oli lähedal, et võiduseeria katkeb. Käimas olid ka üleminutid ja Leicester kinni tõelisest suurüllatusest. Lootused Anfieldilt punkt napsata siiski kolmandal üleminutil purunesid, kui väravavaht Kasper Schmeichel ei suutnud palli omaks võtta ning hetk hiljem tegi Marc Albrighton penaltiväärilise vea Mane vastu, mille kohtunik ka videokorduse abil üle vaatas. James Milner võttis otsustava 11 meetri karistuslöögi enda peale ja eksinud.

Eriti masendav päev oli Tottenhamil, kes alles teisipäeval pidi Meistrite liigas tunnistama Müncheni Bayerni 7:2 paremust. Brighton & Hove Albioni vastu oli Mauricio Pochettino hoolealustel selge võidukohustus, kuid kõik plaanid nurjusid. Juba kolmandal minutil viis prantslasest ründaja Neal Maupay kodumeeskonna ette, kui Pascal Gross saatis ebamugava palli Tottenhami värava suunas, mida Hugo Lloris püüda ei suutnud ning jaol oli Maupay. Selles olukorras vigastas end väga õnnetult Lloris, kes viidi platsilt lausa kanderaamil ära ning vahetusest sekkus argentiinlane Paulo Gazzaniga. Aaron Connolly väravast oli Brighton 32. minutiks 2:0 ees ning 19-aastase Iirimaa ründaja kaunist individuaalsest sooritusest vormistati 62. minutil lõppseisuks 3:0.

Pühapäeval toimub Premier League’is neli mängu. Londoni Arsenal võõrustab Bournemouthi, Manchester City võtab vastu Wolverhampton Wanderersi ja Londoni Chelsea üritab võõrsil üle mängida Southamptoni. Päeva viimases kohtumises läheb Manchester United võõrsile Newcastle Unitedit murdma.