Leicester püsib kindlalt Liverpooli kannul, Newcastle möödus Arsenalist

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäeval toimunud 16. vooru mängudes teenis tabeli teine Leicester City kindla võidu Aston Villa üle. Kolm võidupunkti kirjutasid tabelisse veel Newcastle United ja Sheffield United.

Leicesteri esiründaja Jamie Vardy avas 20. minutil skoori ning Kelechi Iheanacho suurendas eduseisu 41. minutil 2:0 peale. Poolaja lõpus sai siiski ka Aston Villa värava kirja, mille autoriks Jack Grealish. Selle pealt võõrustajad aga suuremat tagasitulekut ei suutnud korraldada, sest 49. minutil unustati keskkaitsja Jonny Evans trahvikastis täiesti vabaks, kes peaga palli võrku suunas ja seisuks 3:1 tegi ning lõpptulemuse 4:1 vormistas 75. minutil Vardy.

Eelmises voorus 2:0 Sheffield Unitedi seljatanud Newcastle United jäi nüüd tabeli viimaste seas paikneva Southamptoni vastu 52. minutil Danny Ingsi väravast kaotusseisu. Jonjo Shelvey aga viigistas ja võiduvärava lõi 87. minutil argentiinlasest kaitsemängija Federico Fernandez.

Leicesteril on 16 vooruga ette näidata 38 punkti, millega jäädakse liidrist Liverpoolist kaheksa punktiga maha ning valitsevat meistrit Manchester Cityt edestatakse kuue silmaga. Newcastle’il on koos Crystal Palace’i ja Sheffield Unitediga kogutud 22 punkti ja vooru vähem pidanud Londoni Arsenal jääb hetkel neist kolme punkti kaugusele.

Aston Villa – Leicester City 1:4

Newcastle United – Southampton 2:1

Norwich City – Sheffield United 1:2

Brighton & Hove Albion – Wolverhampton Wanderers 2:2