fbpx
Close

Kuidas edukalt Premier League’ile panustada

Avatar

Foto: Kstuttard/Pixabay

Inglismaa meistriliiga ehk Premier League on maailma jälgitavaim jalgpalliliiga ning klubide võrdsus ja pingeline heitlus, mis kestab tihtipeale hooaja lõpuni, tõmbab meeletult televaatajaid, jalgpallifänne ning on atraktiivne turg panustajatele. Aga mida silmas pidada, kui keskenduda Premier League’ile? Mismoodi pikas perspektiivis kasumisse jääda? Milliseid panuseid teha ja kellele panustada?

Internet. Otsi andmeid ja statistikat, mis manaksid sulle soovitud ülevaate liiga iseärasustest. Näiteks viimase viie aasta jooksul on meistriliigas jäänud iga neljas mäng viiki ja võõrsiltiim võidab kolm mängu kümnest. Kui sulle pakub huvi pigem väravatele panustamine, siis kodutiim lööb 1.5 väravat mängus. Keskmiselt siis üks mäng skoorib korra, järgmine kord lööb kaks.

Samas on poolajaks tihtipeale seis viigis – neli mängu kümnest lähevad poolajale viigiseisul. Kui teisele poolajale tullakse viigiseisul, siis eelis on kodutiimil: teisel poolajal võtab kodutiim pigem oma ja võõrsiltiim peab leppima kaotusega. Kuid nagu ikka, on tegemist pelgalt statistikaga. Statistika aga ei valeta, kuid tuleb võtta teadmiseks, et jalgpallis on kõik võimalik.

Vii end liiga igapäevaeluga kurssi ja saad aru, kas koefitsient peegeldab reaalsust või on see hoopiski kallutatud: kas hetkevormi kohaselt on üks tiim teisest ikka niivõrd üle, kas mõni põhimängija on alavormis või vigastatud ja muud – see kõik mõjutab mängukulgu meeletult.

Näiteks on hetkel käsil periood, kus Manchester United mängib paremini, kui nende kalleim ost Paul Pogba on pingil. Mees lihtsalt on alavormis, kuidagi hajevil ja ei ole oma parimate päevade tasemel. Selleks, et olla rohkem hetkeolukorraga kursis, tuleb keskenduda trendidele: näiteks viimase viie kohtumise tulemused, millal skooriti, kui mitu väravat lasti endale lüüa ja muud. Tänapäeva võlu on selles, et andmeid leidub internetist väga kergesti, kuid selle töötlemine on keerukas.

Töötlemiseks on valikus kaks: kas hoiad pilku peal tipsteritel, kes maakeeli öeldes annavad panustamissoovitusi või vihjeid või usaldad enda kõhutunnet, mis teeb statistika ja andmestikuga koostööd. Ühel töötab üks, teisel teine lahendus. Kuid kui ei proovi, siis ei tea.

 

Oled saanud ülevaate Premier League’ist – mine ja pane statistika päriselus proovile Optibet.ee panustamiskeskkonas.

 

 

scroll to top