fbpx
Close

Klopp tutvustas oma lemmikformatsiooni ning selgitas, millal ta mängitaks kaht ründajat

Avatar

Jürgen Klopp ja Maurizio Sarri. Foto: AFP/Scanpix

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp on suvise ostu Xherdan Shaqiri mängitamisel muutnud tavapärast 4-3-3 formatsiooni hoopis 4-2-3-1 asetuseks. Sakslane kinnitas, et uus lahendus ei ole kivisse raiutud ning kohandab taktikat vastavalt vajadusele ning vastasele.

Just nelja ründemängijat platsile panna võimaldav taktika on Kloppile meeltmööda, sest siis saab lisaks teadatuntud ründekolmikule veel mänguaega ka Shaqiri. On räägitud sellest, et neljakesi on näidatud parimat jalgpalli, ent peatreener ei hakka millelegi kindlaks jääma.

“Oleme seda vahetevahel mänginud, välja arvatud siis, kui Liverpooli tulin. Mängisime seda eelmisel aastal, vist mängisime seda ka viimases kohtumises. Oleme seda formatsiooni kasutanud erinevat moodi, aga ma ei keskendu formatsioonile, vaid kohandan seda vastavalt olukorrale,” rääkis Liverpooli loots Premier League Productionsile.

Tegelikult eelistab ta mängida kahe ründajaga. “Iga kord, kui võimalik, siis mängin keskväljal teemantit – siis saan ründes kaht meest kasutada. Meie süsteem aga kolme ründaja puhul on nagu teemant – see võib olla 4-5-1 või 4-3-3. Muidugi ka 4-2-3-1 või 4-4-1-1, mida ma enamasti eelistan kasutada, on ka head variandid,” selgitas Klopp.

scroll to top