fbpx
Close

Klopp teatas suvise ostu pingile istutamise põhjuse

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Reuters/Scanpix

Liverpooli jaoks oli suvi suurepärane – ühe hoobiga raviti nii väravavahi, poolkaitse ning äärerundaja mure. Üks “ravim” aga pole erilist võimalust saanud, sest Monacost Jürgen Kloppi käe alla liikunud poolkaitsja Fabinho ootab siiani stabiilset mänguaega. Ja ootus võib pikeneda lausa poole aastani.

Ligi 47 miljoni euro eest sadamalinna tulnud Prantsusmaa meister on saanud kirja vaid ühe mängu ning sedagi Meistrite liigas, kus ta sekkus kohtumisse 89. minutil vahetusmeeste pingilt. Milles asi? Mängija, kes vedas Monaco Prantsusmaa meistriks ning Meistrite liiga poolfinaali, ei saa äkitselt mängu. Klopp selgitas otsuse tagamaid.

“Asi pole keerukas, vaid tal tuleb lihtsalt anda aega harjumiseks. Asi on positsioonivalikus, reageerimises ning kuidas kaitsvalt ning ründavalt ruumi ära kasutada. Me mängime väga spetsiifilist mängu ning see kõik vajab tema jaoks aega,” selgitas sakslane Independentile. “Näiteks Philippe Coutinho, kes lõikas sisse ja lõi paremaga peale. Tundub lihtne taktika, eks? Aga selle kõige taustal pidi keegi tõusma mööda äärt ning tekitama vastastes ebakindlust. Kõik väiksed asjad vajavad lihvimist, see on täiesti normaalne,” meenutas ta.

Klopp lisas, et kuigi jalgpallis tundub kolm või viis nädalat hirmpikk aeg, siis tegelikult võib kohanemine ning arenemine aega võtta lausa pool aastat ning see ongi normaalne.

scroll to top