fbpx
Close

Klopp: Liverpool oli enne minu tulekut depressioonis

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Reuters/Scanpix

2015. aastal Liverpooli peatreeneriks määratud Jürgen Klopp vaatas ajas tagasi ning meenutas, et klubi, kuhu ta saabus, oli depressioonis: Brendan Rodgers oli eelnevalt tüürinud tiimi kümnendale tabelireale ja sakslasel seisis ees suur katsumus.

Nüüd, kolm aastat hiljem, on tiim end selgelt mänginud tagasi esinelikusse, jõudnud Meistrite liigas finaali ja tänavu tehakse Premier League’i ajaloo parimat hooaega. Milles peitub arengu saladus?

“Oleme toonud õigeid mängijaid ning teisi arendanud. Ja seda oleme teinud esimesest päevast saadik. Kui Liverpooli saabusin, oli õhus veidi depressiooni. Arvan, et energiline ja elurõõmus olek oli tol hetkel ülivajalik. Jah, tegin vigu, aga suunasin tiimi mängima rõõmsamalt, sirgjoonelisemalt ja ründavamalt,” rääkis peatreener Evening Standardile.

“Kõik polnud ideaalselt organiseeritud ja võrreldes ründetegevusega oli meie kaitse- ja poolkaitseliin üpris segane. Nüüd oleme mõlema kallal kõvasti töötanud ja erinevus on kui öö ja päev. Kõik pallurid on siin hästi kohanenud mitmel põhjusel: üks on mängu kvaliteet ja teine on see, et meie stiil polnud nende eksklubiga võrreldes meeletult erinev,” selgitas Klopp asja võlu.

scroll to top