fbpx
Close

Klavani soov Liverpoolist lahkumiseks on õigustatud

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Viimasel nädalal on Ragnar Klavani ja tema tuleviku kohta räägitud õige palju. Liverpooliga kaks täishooaega teinud eestlane on avaldanud soovi klubist lahkuda, et saada mujal rohkem mänguaega. Ta oli lähedal ka Newcastle’iga liitumisele, kuid mustavalgetriibuline klubi soetas Swansea kaitsja Federico Fernandeze. Seejärel viisid jutud teda Lõuna-Euroopasse. Nüüd on meie mees liitumas 2,3 miljoni euro eest Serie A’s mängiva Cagliariga.

32-aastane Viljandist pärit Klavan on saanud Liverpoolis pea täpselt kaks korda vähem mänguminuteid kui Augsburgi aegadel. Pingil istumine küll suurklubis on paljudele mängijatele meeltmööda, sest palk on hea, treeningtingimused samuti ja võimalus olla osa suurtest mängudest pakub pinget, kuid näib, et mitte Klavanile – tema tahab mängida.

Kui võrrelda Cagliarit ja Serie A-d Türgi liiga ja Fenerbahcega, on see veidi nokk kinni, saba lahti olukord. Liiga tase on Itaalias mäekõrguselt üle ja pakuks meie mehele palju väärt kogemusi ja teadmisi, sest kaitsemeetodid ja jalgpallifilosoofia on saapamaal teisel tasemel. Fenerbahce aga oleks Euroopa mastaabis suurem klubi. Ka palk oleks Türgis suurem. Saaks olla osa Euroopa ühest vihaseimast derbist, kus keevaverelised Fenerbahce fännid kohtuvad Besiktase poolehoidjatega ning mis kindlasti süübiks Klavani mällu igaveseks. Aga Euroopa karikasarjades pole miskit erilist suudetud korda saata juba viis aastat, kui Euroopa liiga poolfinaalis kaotati Benficale. Seejärel kas 16 või 32 parima sekka on suudetud küll jõuda ning sellega on hooaeg ka piirdunud.

Klavan aga on käinud Meistrite liiga poolfinaalis pallimurul, saanud kaela ka hõbemedali; näinud, kuidas Mohamed Salah kaitseliini puruks rebib ning skoorinud ise ka Premier League’is üleminuteil võiduvärava. Ilus aeg ja võimsad mälestused Liverpoolis jäävad temaga igaveseks ning neid hetki meenutavad eestlased veel pikalt, ilmselt räägivad enda tulevastele lastelegi.

Serie A pakub aga võimalust mängida Cristiano Ronaldo vastu, maadelda Real Madridi soovunelma Mauro Icardi vastu ning panna end proovile (taas) AS Roma, Napoli või AC Milani vastu. Tähtis on see, et meie mees saab mänguaega ning tunneb end hästi. Ilm on soojem, talv pole nii rõske ja Sardiinia on ilus piirkond. Ragnar, ma usun, et teed õige valiku!

 

scroll to top