Kaks punast kaarti, uskumatu omavärav ja viimane mäng Cityga – Norwichi hooaeg on väga kurval toonil lõppemas

Norwich City. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus laupäeval üks kohtumine, milles Burnley võttis esiliigasse langeva Norwich City üle mõnes mõttes napi, aga samas kindla võidu.

Norwichi hooaeg on tervikuna suur pettumus olnud ja juba mõni voor tagasi sai selgeks, et uuel hooajal neid Premier League’is näha ei saa. 37. vooru matš Burnley vastu näitas selgelt ka ära, et meeskonna mast on maas ja hooaeg võib veel eriti piinlikult lõppeda, kuna 26. juulil tuleb võõrsil mängida Manchester City endaga.

Esimesed 35 minutit pidas Norwich vastu, misjärel sai argentiinlasest poolkaitsja Emiliano Buendia punase kaardi, kui sattus kähmlusesse Ashley Westwoodiga. Avapoolaja kolmandal lisaminutil sõitis Šveitsi koondise ründaja Jospi Drmic võitluses palli pärast jalad ees vastasmängijale sisse ning kohtunik oli lühikese aja jooksul sunnitud teist korda punast kaarti kodumeeskonnale näitama. Paar minutit hiljem oli Burnley’l ka värav kirjas, mil Johann Gudmundssoni tsenderdus jõudis Chris Wood’ini ja uusmeremaalase käärlöögi-taoline sooritus oli täpne. Üheksameheline Norwich suutis minimaalset kaotusseisu pikalt hoida, aga 80. minutil tuli järjekordne tagasilöök ja poolkaitsja Ben Godfrey lõi täiesti tühjast kohast palli oma väravasse. See jäi mängu viimaseks tabamuseks ning Burnley sai nii mõneti veidra 2:0 võidu kätte.

Pühapäeval peetakse Premier League’is kaks kohtumist, milles Bournemouth võõrustab Southamptonit ja Tottenham Hotspur heitleb eeldatavas põnevusmatšis Leicester City’ga.