fbpx
Close

Kaks hirmsat kaitsemängu prohmakat kukutasid Inglismaa, ent mitte peatreeneri filosoofiat

Avatar

Ross Barkley ja John Stones. Foto: Action Images - Reuters/Scanpix

Rahvuste liigas selgus eile teine finalist, kui Holland alistas lisaajal 3:1 Inglismaa. Kaks lisaaja tabamust tulid inglaste hirmsatest prohmakatest, kui John Stonesi liigne pallivaldamine ning Ross Barkley hukutav söödupraak kinkisid hollandlastele finaalkoha, kus kohtutakse Portugaliga.

Kuna mõlemad eksimused toimusid kaitsefaasis ning oli selgelt osa peatreeneri Gareth Southgate’i veendumusest mängida pall lühikese sööduga läbi kaitseliini, siis pööras meedia pilgud just juhendaja poole. Ent kaks prohmakat teda mõtlema ega kõhklema ei pannud. “Peame lihtsalt paremini seda kaitsest ehitamist tegema. Viimane värav oli tingitud väsimusest. Ross oli eelnevalt just krambiga maha istunud ja kui oled kurnatud, siis juhtubki,” ütles ta mängujärgselt Sky Sportsile.

Hollandlaste surve aga oli see, mis neile kaks väravat tõid ja Inglismaa keerulisse olukorda panid. “Need olid täiesti välditavad olukorrad, kuid eksisime korduvalt ja pidanuksime juba varem saama karistada. Hollandlaste surve ja intensiivsus oli tugev ning me polnud mõndade otsuste tegemisel piisavalt teravad,” nentis Southgate. “Järgmised päevad saavad valusad olema, sest kaotus on vägagi pettumustvalmistav, ent naaseme tugevamana,” lisas inglane.

 

scroll to top