fbpx
Close

“Järgmine Pele” lõpetas kolme-aastase väravatepõua

Avatar

Foto: 422737/Pixabay

Mees, kes ruulis kõiki Football ja Championship Manageri simulaatormänge: tõeline lapstäht, juba 13-aastaselt Nike’iga lepingu sõlminud ja 14-aastaselt MLS-is debüteerinud Freddy Adu skooris oma 29. sünnipäeval Las Vegas Lightsi eest. Kunagi nalja viluks väravaid kõmmutanud Adu lõpetas selle tabamusega oma kolme aasta pikkuse väravatepõua.

4:1 võidumängus valiti ta kõige töökamaks palluriks väljakul ja teenis kohalikult kasiinolt sajadollarise žetooni. See oli viimase kuue aasta jooksul tema kolmas värav – viimased kaks kõmmutas ta Soome (!) neljanda liiga tiimi KuFu-98 eest 2015. aastal. Las Vegase tiim on tema 14. klubiks profikarjääri jooksul. Adu tõusis püünele 15 aastat tagasi, kui toona vaid 14-aastasena debüteeris ta MLS-is. 16-aastasena kuulutas ta end „jalgpalli imelapseks“.

Pärast MLS-it lahkumist on ta viimase kuue aastaga mänginud nii Brasiilias, Serbias, Soomes ja Ameerikas, kuni märtsikuus jäi ta lõpuks Las Vegase ridadesse pidama. Klubi tehniline direktor ütles, et Adu on teinud sammu edasi. “Ta juba mõistab, et palli saamiseks peab ta platsil ringi jooksma ja tööd tegema,” vahendas BBC.

 

 

 

scroll to top