fbpx
Close

Interist Inglismaale naasnud Young: Manchester United tegi vea, et lubas Lukakul minna

Avatar

Romelu Lukaku. Foto: EPA/Scanpix

2011-2020 Manchester Unitedis pallinud ning pärast ühte vaheaastat taas Inglismaa kõrgliigasse naasnud Ashley Young avaldas rõõmu, et tema endine meeskonnakaaslane Romelu Lukaku on nüüd samuti Premier League’is tagasi, kuid samas usub, et United poleks pidanud Belgia koondise ründeässast loobuma.

28-aastane Lukaku on viimastel päevadel pärast Lionel Messi siirdumist Pariisi Saint-Germaini jalgpallimaailma üks kõlavamaid nimesid olnud. Londoni Chelsea maksis Milano Interile tema eest 115 miljonit eurot ja sellega on Lukaku üheksa aastat hiljem samas klubis tagasi. Inter oli omakorda Lukaku 2019. aasta suvel Manchester Unitedist palganud 85 miljoni euro eest. Nii Unitedis kui ka Interis temaga koos mänginud 36-aastasel endisel Inglismaa koondislasel Youngil jagus Lukaku suunas vaid kiidusõnu.

“Mul on tema üle väga hea meel. Unitedi poolelt oli vale otsus tal lubada minna. Olla temaga taas Interis koos ja näha, kui hästi ta seal tegutses, oli fantastiline. Ma ei tea, kas ta arvab, et tal on Premier League’is midagi kindlalt tõestada, aga ma seda niimoodi ei näe: tema rekord räägib enda eest. Ta lõi Unitedis ja igal pool mujal palju väravaid. Loodan, et tal läheb Chelseas väga hästi – vähemalt nii kaua, kui ta Aston Villa vastu ei ilmu!” ütles Young The Guardianile.

Kui Lukaku veetis Interis kaks hooaega, siis Young vaid ühe. Sellest hoolimata kirjeldas kogenud mängumees, et tegemist oli väärt otsusega ja tähtis roll oli selles Interi Itaalia meistriks tüürinud Antonio Contel. Nüüd on Young tagasi Aston Villas, mida ta esindas viimati 2007-2011, liitudes seejärel ligi 20 miljoni euro eest Unitediga.

“Ma ei arvanud kunagi, et mul tekib võimalus välismaal mängida, aga kui see variant tekkis, siis rääkisin [Unitedi peatreeneri] Ole Gunnar Solskjaeriga ja ta ütles, et Unitedis mul palju võimalusi enam ei teki. Läksin seega Antonio Contega vestlema, kes tahtis mind ka Chelseas olles. Kui ta oli öelnud, et saaksin mängida nädalast nädalasse selle asemel, et olla varumängija, siis oli asi selge. Kindlasti kukkus see edukalt välja. Milano on uskumatu linn, kus mängida ja elada. Tahtsin püüda õppida kultuuri ja keelt ning mängida võimalikult palju. Olin selleks kõigeks võimeline. Serie A võitmine oli ideaalne viis, kuidas kõik kokku võtta. Olen lihtsalt õnnelik, et hooaja viimasel päeval saime tähistada võitu koos fännidega väljaspool staadionit. Nüüd on mul hea meel Inglismaal tagasi olla klubis, mida tean väga hästi,” lisas Young.

scroll to top