fbpx
Close

Evra: mina ja Ronaldo ütlesime Manchester Unitedi inimestele, et Bruno Fernandes palgata

Avatar

Patrice Evra (paremal). Foto: AP/Scanpix

2006-2014 Manchester Unitedit esindanud ja seejärel veel karjääri Torino Juventuses, Marseille’ Olympique’is ning West Ham Unitedis jätkanud prantslasest vasakkaitsja Patrice Evra avalikustas, et ilma tema ja endise meeskonnakaaslase Cristiano Ronaldota ei pruugiks Bruno Fernandes praegu Unitedi hingekirjas olla.

United oli pikemat aega Premier League’is raskustes, kui järjepanu jäädi üllatuslikult võitudeta tabeli keskmike vastu ning ühtlasi vallandati Jose Mourinho. Omajagu aega räägiti, et Lissaboni Sportingust loodetakse tuua Bruno Fernandes, aga protsess venis ning Portugali koondise keskväljamees maandus alles käimasoleval aastal klubis. 25-aastane Unitedis võtmemängijaks tõusnud Fernandes võinuks hoopis Sportingusse paigale jääda, kui endised Unitedi tähed Evra ja Ronaldo poleks sõna sekka öelnud peatreener Ole Gunnar Solskjaeri palvel.

“United ei suuda Liverpoolile ja Manchester Cityle konkurentsi pakkuda. Veel mitte. Tohutult palju on kahju saadud, aga liigume õiges suunas. Kui nad tahtsid Bruno Fernandesit palgata, siis Ole saatis mulle sõnumi. Küsisin omakorda nõu Cristiano Ronaldolt. Tema ütles: “Bruno on hea poiss ja väga professionaalne.” Ütlesin: “Ole, rääkisin Cristianoga. Teeme selle ära!” Ja Fernandesil on olnud suur mõju. Temata ma ei usu, et oleksime Meistrite liigasse kvalifitseerunud,” ütles 39-aastane Evra The Guardiani vahendusel.

Evra sõnul on Fernandesi saabumine avaldanud positiivset mõju ka Paul Pogbale, kes suudab nüüd väljakul vabamalt tegutseda. “Paulist on väga valesti aru saadud. Inimesed räägivad rohkem tema soengust, aga ta on suurepärane kutt, tegelikult üks häbelik poiss. Fernandesi jaoks oli tähtis võtta Pauli peal olnud tähelepanu maha. See polnud aus. Paul on õnnelik inimene ning oleme niivõrd pikka aega lähedased olnud.”

Lõpetuseks lisas Evra, et tema arvates on Solskjaer igati õige valik Unitedi peatreenerikohal, aidates tuua Old Traffordile karikaid tagasi. “United on kvalifitseerunud Meistrite liigasse. See pole suur saavutus, aga tegemist on tohutu edasiminekuga, arvestades sellega, kust oleme tulnud. Ole meeldib mulle. Ühes mängus olime mõlemad pingil. Hakkasin rääkima ning ta ütles: “Patrice, ma olen keskendunud.” Ta analüüsis kõike. Seega ta teab, milline kaitsemängija hakkab väsima. Seepärast kutsusime teda Babyface Assassin’iks. Ta aitas sel viisil Unitedil võita [1999. aastal] Meistrite liiga.”

scroll to top