Everton ja Evertoni täht kustutasid Peruu võidulootused ja kroonisid Brasiilia Copa America võitjaks!

Richarlison. Foto: Reuters/Scanpix

Brasiilias toimunud Copa America finaalis sai võõrustajamaa ihaldatud tiitli, alistades üllatustiimi Peruu 3:1. Südikad peruulased murti alles mängu lõpus, kui vahetusest sekkunud Evertoni ründetäht Richarlison lõi 11 meetri karistuslöögi kindlalt alumisse nurka.

Brasiilia läks kohtumist juhtima, kui Premier League’i fännides nõutust tekitanud mees nimega Everton skooris. 23-aastane ääreründaja kannab täisnimena Everton Soares ja finaalis kirja saadud tabamus oli tema koondise ja tänavuse Copa America kolmandaks. Veidi enne poolajavilet sai Peruu penalti, mille Paolo Guerrero realiseeris, ent Manchester City ründaja Gabriel Jesus jõudis veel enne pausile minekut viiekordsed maailmameistrid taas juhtima viia.

Teisel poolajal oli Peruul mitu võimalust, ent Alisson ei pidanud ühelgi korral palli võrgust välja korjama ja oli vana rahu ise. Kuigi teise värava autor Jesus sai oma teise kollase kaardi ja jättis Brasiilia kümnekesi, siis autsaiderid ei suutnud ülekaalu ära kasutada. Hoopis favoriidid otsustasid mängu juba enne lõpuvile kõlamist, kui Richarlison penaltilöögil täpsust näitas.

Viimati 12 aastat tagasi võitjateks kroonitud Brasiilia tõstis karika pea kohale üheksandat korda. Selle näitajaga ollakse alles paremuselt kolmandad, sest Argentina on võistlusel triumfeerinud 14 ja Uruguay 15 korda.