fbpx
Close

De Jongil oli Barcelona kõrval veel mitu ahvatlevat pakkumist laual

Avatar

Frenkie de Jong. Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Käimasoleva aasta suvel 75 miljoni euro eest Amsterdami Ajaxist Hispaania tippklubisse Barcelonasse siirdunud Hollandi koondise poolkaitsja Frenkie de Jong avaldas kaks klubi, kuhu ta oleks võinud siirduda, kui La Ligast poleks pakkumist tulnud.

22. aastane De Jong tegi mullu suurepärase hooaja Hollandi tippmeeskonna eest. Võideti liigatiitel, aga veelgi märkimisväärsem oli edu Meistrite liigas, kus sammuti play-offi ning alistati järjepanu Maridi Real ja Torino Juventus ning vaid võõrsil löödud väravate reegli tõttu jäi Tottenham Hotspur poolfinaalis peale. Mõistagi ei jäänud Ajaxi mängumehed konkurentidele märkamata ja De Jongi allkirja noolisid mitmed gigandid.

“Seda on hetkel raske öelda, aga kui poleks Barcelonat olnud, siis olnuks see Paris Saint-Germain või Manchester City. Rahast pole mõistlik rääkida. Mulle pole see olnud tähtis ja pole kunagi seda teemat kohtumistel arutanud. See oli vaid mu agendi ülesanne. Kõige tähtsam oli stiil, kuidas Barcelona mängis ning kuidas ma neile silma jäin ning millised plaanid neil minuga olid,” ütles De Jong väljaande El Periodico vahendusel.

“Kui Barcelona poolt öeldi mulle, et nägid mind siin [Ajaxi eest] mängimas, siis nad olevat järele mõelnud ja seejärel tõsiselt veensid mind. Rääkisin oma perekonna ja agendiga läbi ning valisime Barcelona. Seejärel tuli agent siia läbirääkimistele. Kui Johan Cruyff läks Barcelonasse, tõi ta endaga kaasa palju Hollandi mõju. Selleks on Hollandi moodi hea jalgpalli vaatamine, nautimine ning Barcelona on alati hästi mänginud. Tunnen siin end tõepoolest väga mugavalt. Pole tähtis, millisel positsioonil ma mängin. Võin vabalt tegutseda igal pool keskväljal koos mitmete teiste kvaliteetsete mängijatega.”

scroll to top