Chelseale ootamatu kaotus; Liverpool ja Tottenham mängisid tulega, aga kolm punkti siiski tulid

Dele Alli. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru laupäevastes kell 17:00 ja 19:30 alanud mängudes viike ei nähtud ning võidu said kirja Crystal Palace, West Ham United, Liverpool, Tottenham Hotspur ja Southampton.

Liiga liider Liverpool asus Brighton & Hove Albioni vastu 24. minutiks 2:0 juhtima, kui mõlemad väravad oli enda nimele saanud hollandlasest keskkaitsja Virgil van Dijk. 76. minutil mängis väravavaht Alisson Becker karistusalast väljaspool käega ja brasiillane saadeti punase kaardiga platsilt minema. Mõni hetk hiljem kasutas Brighton platsil oldud ülekaalu ka edukalt ära ning Lewis Dunk vähendas kaotusseisu minimaalseks. Liverpool pidas siiski vastu ja noppis hooaja 13. võidu. Tabelis on neil kirjas 40 punkti ja hetkel on lähim jälitaja Manchester City 29 punktiga. Kui Leicester City suudab pühapäeval Evertoni seljatada, jäävad nemad Liverpoolist kaheksa punkti kaugusele.

Jose Mourinho juhendatav Tottenham Hotspur asus Dele Alli kahest väravast 50. minutiks 2:0 juhtima ja Moussa Sissoko suurendad 69. minutil edumaa kolmeväravaliseks. Harry Wilsonil lubati 73. minutil aga vastata ja waleslasest keskväljamees sai tabamuse kirja ka üleminutitel, kuid Londoni klubi kaitse rohkem enam ei libastunud. See oli Tottenhamile teiseks järjestikuseks võiduks Premier League’is, millega tõusti viiendale kohale 20 punktiga. Neljandal kohal paiknevast Londoni Chelseast jäädakse maha kuue punktiga.

Just Chelsea sattus päeva kõige ootamatuma tulemuse osaliseks, kui koduplatsil jäädi alla West Ham Unitedile. Aaron Cresswell lõi 48. minutil külaliste ainsa värava ning tabelis hoitakse 16 punktiga 13. kohta.